Strany majú ešte necelý týždeň na podanie kandidačných listín do parlamentných volieb | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Strany majú ešte necelý týždeň na podanie kandidačných listín do parlamentných volieb

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
25.11.2019 11:50

BRATISLAVA - Politické strany, hnutia a koalície majú ešte necelý týždeň na to, aby podali kandidačné listiny do parlamentných volieb. Termín na ich podanie uplynie v nedeľu 1. decembra o polnoci. Návrh kandidátky ešte nedoručil žiaden subjekt. Uviedla to Silvia Keratová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.


Kandidátku musia politické subjekty doručiť elektronicky alebo listom zapisovateľovi Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Ponúknuť na nej môžu najviac 150 mien. S kandidátkou musia politické subjekty zaplatiť volebnú kauciu 17.000 eur. Vráti sa tým stranám, ktoré dostanú vo voľbách aspoň dve percentá hlasov.

Do 1. decembra musia strany spolu s kandidátkou podať aj zoznam členov najvyššieho orgánu strany v počte najmenej päťnásobku členov výkonného orgánu alebo zoznam členov strany rovnajúci sa najmenej dvojnásobku počtu kandidátov uvedených na kandidátnej listine.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra. Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Musia mať transparentný účet. Kampaň sa končí volebným moratóriom, teda 48 hodín pred dňom konania sa volieb.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články