°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Nemeckí policajti odhalili a odsúdili islamistu (32): Dostal 10 rokov väzenia

Zdroj: Getty Images
24.09.2018 17:30

FRANKFURT NAD MOHANOM - Nemeckého islamistu odsúdili v pondelok v jeho rodisku - Frankfurte nad Mohanom - na desať rokov odňatia slobody nepodmienečne za vojnové zločiny a členstvo v zahraničnej teroristickej organizácii,


Abdelkarima E.B. (32) vrchný krajinský súd vo Frankfurte nad Mohanom uznal za vinného, že v novembri 2013 nakrúcal v istom objekte v sýrskom Aleppe prejavy fyzického násilia a hrozby mučenia elektrickým prúdom, ktorým boli vystavení viacerí muži zadržiavaní džihádistami z Daeš. Sudcovia to vyhodnotili ako napomáhanie k vojnovým zločinom, nie však - ako to navrhovala prokuratúra - ako spolupáchateľstvo.

Informoval o tom Hesenský rozhlas (HR). Obžalovaného už v novembri 2016 nemecká justícia uznala vinným z účasti na ozbrojenom konflikte v Sýrii a poslala na 8,5 roka za mreže. Terajší trest sudcovia udelili už ako sumárny. Nemecký občan, otec dcéry pochádza z rodiny so štyrmi synmi, s bratmi ho vychovávali rodičia vo Frankfurte nad Mohanom. K jeho radikalizácii došlo najneskôr v decembri roku 2012, aby v septembri roku 2013 zamieril ako vyznávač salafizmu do Sýrie a zapojil sa tam do džihádu. Nemecké orgány ho zadržali po návrate do spolkovej republiky vo februári 2015.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články