Tvrdý úder extrémistom: Američania zlikvidovali v Somálsku deväť teroristov z aš-Šabábu | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Tvrdý úder extrémistom: Američania zlikvidovali v Somálsku deväť teroristov z aš-Šabábu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Farah Abdi Warsameh
02.10.2018 15:59

MOGADIŠO - Americké ozbrojené sily zlikvidovali pri leteckom údere v Somálsku deväť bojovníkov extrémistickej organizácie aš-Šabáb.


Stalo sa tak v pondelok, teda v deň, keď sa práve tento subjekt prihlásil k samovražednému útoku v Mogadiše na vojenské vozidlo talianskych ozbrojených síl, ktoré bolo súčasťou konvoja piatich automobilov výcvikovej misie Európskej únie. Teroristická akcia si vyžiadala životy štyroch školákov a zranenia ďalších civilistov, talianski vojaci vyviazli bez zranení.

Americké ozbrojené sily, ako informovali v utorok, reagovali na útok extrémistov na somálske vládne sily približne 40 kilometrov od prístavu Kismaayo. K zraneniam civilistov tam nedošlo, zranenia však utrpel jeden z príslušníkov aš-Šabábu.

Sunnitskí extrémisti z aš-Šabábu bojujú roky v Somálsku za zriadenie islamského štátu, pri ich útokoch a atentátoch vyhasli už tisícky životov. V mimoriadne chudobnej krajine sa mnohí mladí ľudia pripájajú k týmto milíciám, a to viac z finančných dôvodov než z náboženského presvedčenia.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články