Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Tento malý detail mnohým ušiel: FOTO, ktorá preukazuje pápežovu skromnosť aj v jeho vysokom postavení

Pozrite sa na to, aké hodinky nosí Svätý Otec.
Pozrite sa na to, aké hodinky nosí Svätý Otec.
Zdroj: TASR – Michal Svítok, gettyimages.com
15.09.2021 16:00

BRATISLAVA - Aj keď púť pápeža Františka po Slovensku sa dnes oficiálne končí, za ten čas si niektorí na sociálnej sieti stihli všimnúť jeden malý detail, ktorý však vypovedá o tomto mužovi veľké veci. Sú to jeho náramkové hodinky, ktoré však rozhodne nezapadajú do vysokej cenovej kategórie, ako by niekto čakal.


Všetko na sociálnej sieti analyzovala stránka Dr. Hodinár, ktorá sa dlhodobo venuje náramkovým hodinkám známych osobností. Naposledy mali totiž v hľadáčiku ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a jeho známu kauzu fejkových hodiniek. Teraz však ide o osobu svätej Stolice, ktorá sa ocitla v ich hľadáčiku, a to aj preto, že bol na oficiálnej návšteve Slovenska.

Rozhodne nejde o zbytočný luxus, pápež ukazuje svoju skromnosť

Pápež si totiž podľa ich záverov nepotrpí na žiadny drahý luxus. "Pozrite, aké hodinky nosí Svätý Otec," upriamuje pozornosť na pápežovo zápästie stránka. Podľa ich analýzy totiž ide o lacné hodinky typu Quartz a značky Casio. Nejde teda o žiadne moderné smart watch (chytré hodinky spárovateľné so smartfónom) alebo podobné technické výdobytky. 

Tento malý detail mnohým
Zdroj: Facebook/Dr. Hodinár


Galéria

Pozrite sa na to,

Nástroje k článkuVIDEO: TASR/Miroslava Mlynárová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články 

Ekonomické riziká pandexitu

Aj keď všetci dúfajú, že Pandexit alebo koniec pandémie COVID-19 príde už čoskoro, ekonomické výhody nebudú nesporné. Pravdepodobný ... viac »