°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

PRIESKUM Súčasná koalícia by už vládu nezložila: Za ľudí sa stále trápi a Pellegrini rastie čoraz viac

Prieskum, ktorý opäť favorizuje Hlas-SD ako víťaza hypotetických volieb.
Prieskum, ktorý opäť favorizuje Hlas-SD ako víťaza hypotetických volieb.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, Ján Zemiar, TASR/Dano Veselský
26.10.2020 15:59

BRATISLAVA - Za pomerne krátke obdobie je tu ďalší prieskum verejnej mienky o politických stranách. Aj tento potvrdzuje raketový nárast strany Petra Pellegriniho Hlas-SD, ktorá už obsadila prvé priečky vo všetkých relevantných prieskumových agentúrach. OĽaNO sa tak za rekordný čas dostalo pod hranicu dvadsiatich percent a zmeny sú aj na ďalších frontoch!


Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici októbra, vyhrala by ich strana Hlas-SD s 22,1-percentným ziskom. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis pre portál Webnoviny.sk. Druhé by skončilo vládne OĽaNO so 17,1 percentami. Prvú trojku by uzatvorila čoraz viac rastúca SaS so ziskom 13,1 percent. Agentúra prieskum uskutočnila v dňoch 15. až 23. októbra 2020. Vybratá vzorka predstavovala 1 047 respondentov.

PRIESKUM Súčasná koalícia by
Zdroj: Polis

Ďalšie strany

Až na štvrté miesto by sa posadil niekdajší najsilnejší Smer so ziskom 8,2 percenta. Za ním sú kotlebovci z ĽSNS s rovnými ôsmimi percentami. Ďalšia je Sme rodina Borisa Kollára so 7,2-percentným ziskom. Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko na čele s Irenou Bihariovou s 5,4 percentami, rovnako tak aj Strana maďarskej komunity (SMK) s 5,3 percentami.

Už z terajších čísel je jasné, že súčasná vládna koalícia by už znova vládu nezložila, pretože by získala iba 66 kresiel.

Pred bránami parlamentu

Už horšie to vyzerá pod piatimi percentami. Do parlamentu by sa nedostalo KDH (4,1 %) a rovnako tak ani vládne Za ľudí (3,9 %), ktoré už mesiace od volieb zápasí s negatívnym trendom v prieskumoch. Dobrá voľba by získala 2,5 percenta a SNS Andreja Danka 1,1 percento.

PRIESKUM Súčasná koalícia by
Zdroj: Polis


Galéria

Prieskum, ktorý opäť favorizuje

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články