Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

KORONAVÍRUS ZVJS je pripravený na možné sprísňovanie opatrení počas druhej vlny pandémie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
20.08.2020 07:51

BRATISLAVA - Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) je pripravený na možné sprísňovanie opatrení počas druhej vlny nového koronavírusu a taktiež na opätovné spustenie výroby rúšok a ochranných overalov. Potvrdila to hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.


"Nástup druhej vlny pandémie nového koronavírusu ovplyvňuje aj väzenský sektor. ZVJS je pripravený na možné sprísňovanie opatrení v rámci ústavov v prípade, že to bude nevyhnutné pre ochranu zdravia príslušníkov, zamestnancov, ale aj väznených osôb a ich blízkych," uviedla hovorkyňa.

Zbor počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu začal s výrobou rúšok 27. februára a skončil 22. mája s počtom 295.263 ušitých kusov. Väzni sa taktiež podieľali na šití 1049 overalov a zároveň skompletizovali 20.572 štítov. "V prípade, že si to situácia bude vyžadovať, zbor je pripravený opätovne spustiť výrobu rúšok a ochranných overalov. Momentálne sledujeme vyvíjajúcu sa situáciu aj na regionálnej úrovni, keďže sa situácia v rôznych krajoch líši. Ďalšie kroky priebežne konzultujeme s Úradom verejného zdravotníctva SR," priblížila Kacvinská.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa jej vyjadrenia ZVJS naďalej dodržiava prísne opatrenia, či už ide o zabezpečenie dezinfekcie v rámci priestorov ústavov alebo nosenie rúšok v interiéri. "Osobám, ktoré vstupujú do ústavu s cieľom návštevy, je preventívne meraná teplota. Čo sa týka návštev, tie boli po uvoľnení opatrení povolené, ale naďalej sú vykonávané bezkontaktne a alternatívou ostali aj videonávštevy," dodala.

ZVJS vďaka okamžitej reakcii na prvú vlnu doteraz eviduje len jeden potvrdený prípad nákazy ochorením COVID-19, a to u odsúdeného v ústave v Bratislave z konca marca. Do preventívnej karantény vtedy umiestnili 107 odsúdených a štyroch príslušníkov zboru. Počas prvej vlny zbor zároveň umiestnil do karanténneho strediska vytvoreného v rámci priestorov Liečebno-rehabilitačného strediska zboru Omšenie takmer 340 repatriantov, ktorých po negatívnych výsledkoch testov usmernili do domácej karantény.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články