Jankovská by nemala vykonávať sudcovské povinnosti, tvrdí Most-Híd: Svojej funkcie by sa mala vzdať okamžite | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Jankovská by nemala vykonávať sudcovské povinnosti, tvrdí Most-Híd: Svojej funkcie by sa mala vzdať okamžite

Marian Kočner a Monika Jankovská
Marian Kočner a Monika Jankovská
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
03.10.2019 22:00

BRATISLAVA – Po dobu, kým nebude známe právoplatné rozhodnutie súdu, by nemala bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská vykonávať sudcovské povinnosti a svojej funkcie by sa mala vzdať okamžite. Uviedla to koaličná strana Most-Híd.


Medializovanú údajnú komunikáciu Mariana Kočnera a Jankovskej považuje strana za "mimoriadne závažné informácie". Spoločnosť má podľa Mosta-Híd právo vedieť, či sú tieto informácia pravdivé. "Preto by orgány činné v trestnom konaní mali urýchlene konať a ak vyšetrenie dokáže pravdivosť týchto informácií, vzniesť obvinenie voči tejto osobe a postaviť ju pred súd," povedala hovorkyňa strany Klára Debnár.

Z údajnej komunikácie medzi Marianom K. a Jankovskou, ktorú opisuje Denník N, vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom. Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Marian Kočner a Pavol R. obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská autenticitu tejto komunikácie odmieta.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články