Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

VIDEO Na covidovom oddelení vypukol požiar: Zahynulo najmenej 50 ľudí!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.07.2021 10:54

NÁSIRÍJA - Najmenej 50 ľudí zahynulo v pondelok pri požiari v nemocnici pre pacientov s ochorením COVID-19 v juhoirackom meste Násiríja. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.


Najmenej 50 ľudí zahynulo a ďalšie desiatky sa zranili v pondelok pri požiari v nemocnici pre pacientov s ochorením COVID-19 v juhoirackom meste Násiríja. Novú bilanciu nešťastia priniesla agentúra AP.

 

 

Podľa predbežných zistení bol pravdepodobnou príčinou tragédie elektrický skrat. Úrady zatiaľ bližšie informácie neposkytli. Iracké ministerstvo vnútra v pondelok večer na Facebooku oznámilo, že požiar sa šíril cez provizórnu konštrukciu postavenú vedľa hlavnej nemocničnej budovy.

 

 

Ako pripomína agentúra AFP, v Iraku ide v tomto roku už o druhú podobnú tragédiu. Pri požiari v bagdadskej nemocnici pre pacientov s ochorením COVID-19 v noci na 25. apríla zahynulo 82 ľudí a ďalších 110 osôb utrpelo zranenia. Požiar sa začal výbuchom v sklade s kyslíkovými fľašami. Mnoho obetí bolo napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Pri požiari sa udusili dymom alebo zhoreli v plameňoch. V dôsledku tejto tragédie následne odstúpil z funkcie iracký minister zdravotníctva Hasan Tamímí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články