Sobota, 19. jún 2021. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

USA bojujú s inváziou cikád: VIDEO Jedna napadla aj prezidenta Bidena! Aha, ako zareagoval

Na krku prezidenta USA Bidena pristála cikáda.
Na krku prezidenta USA Bidena pristála cikáda.
Zdroj: SITA/ AP Photo/Alex Brandon
10.06.2021 18:24

WASHINGTON - Ani americký prezident nedokázal uniknúť invázii cikád, ktorá v súčasnosti vyvoláva na východe USA rozruch. Hmyz v stredu pristál aj na krku Joea Bidena v hlavnom meste Washington pred vstupom do lietadla Air Force One na vojenskej základni Andrews, ktorým odcestoval do Európy. „Dávajte pozor na cikády,“ povedal Biden. „Práve som jednu dostal - práve na mne pristála.“


Americké médiá informovali, že sprevádzajúci novinári museli prestúpiť z lietadla, pretože cikády uviazli v motoroch. Nové lietadlo potom vzlietlo so šesť a pol hodinovým meškaním.

Aký je skutočný pôvod KORONAVÍRUSU? Tajná správa USA odhalila šokujúce závery!

Zriedkavé prírodné divadlo na východe USA

Washington a ďalšie časti krajiny na východe USA sú v súčasnosti dejiskom vzácneho prírodného predstavenia: sú tam miliardy cikád, ktoré sa objavujú iba každých 17 rokov. Sú známe svojou hlučnosťou, ktorá môže dosiahnuť až 90 decibelov a viac - porovnateľnú s úrovňou benzínovej kosačky na trávu. Samčeky sa snažia s ohlušujúcim cvrlikaním prehovoriť možnú partnerku na reprodukciu. Washington Post uviedol, že hustota cikád bola v oblasti hlavného mesta taká vysoká, že sa hmyz objavil na meteorologickom radare.

Americký prezident Joe Biden
Zdroj: SITA/AP Photo/Patrick Semansky

USA bojujú s inváziou
Zdroj: Getty Images

Cikády sa zahrabávajú do zeme ako nymfy, potom znovu vychádzajú až po 17 rokoch. Potom sa rozletia a zvyčajne pristanú na stromoch, aby sa párili. Hmyz, ktorý sa teraz objavil, bol počatý na jar 2004.


Galéria

Na krku prezidenta USA Americký prezident Joe Biden

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd
VIDEO: YouTube/NBC News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články