°C

Utorok, 29. september 2020. Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.

Hurikán Isaias dorazil na pobrežie USA: Úrady odporúčajú obyvateľom zostať doma

Hurikán Isaias zasiahol pobrežie Severnej Karolíny
Hurikán Isaias zasiahol pobrežie Severnej Karolíny
Zdroj: SITA/Jason Lee/The Sun News via AP
04.08.2020 09:40

WASHINGTON - Hurikán prvej kategórie Isaias sprevádzaný vetrom s rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu zasiahol v noci na utorok štát Severná Karolína ležiaci na východnom pobreží USA. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na americké Národné centrum pre hurikány (NHC).


Hurikán sa dostal nad pevninu neďaleko pobrežného mesta Ocean Isle Beach po 23.00 h miestneho času (05.00 SELČ). NHC varovalo obyvateľov v zasiahnutých oblastiach pred možným vysokým prílivom, povodňami a silným vetrom.

Hurikán Isaias zasiahol pobrežie
Zdroj: SITA/Jason Lee/The Sun News via AP

V severnejšie ležiacom štáte New Jersey vyhlásil guvernér Phil Murphy núdzový stav a odporučil obyvateľom, aby zostali doma. Pôvodne sa očakávalo, že Isaias v utorok nad Severnou Karolínou zoslabne a bude sa presúvať pozdĺž pobrežia smerom na severovýchod.

Isaias so silou hurikánu prvej kategórie sa ešte v sobotu prehnal časťou súostrovia Bahamy, no na svojej ceste k pobrežiu amerického štátu Florida zoslabol na tropickú búrku. Oproti pôvodným predpovediam Floridu nezasiahol. Americkí meteorológovia očakávajú, že tohtoročná hurikánová sezóna v Atlantickom oceáne bude nadpriemerne aktívna.

Hurikán Isaias zasiahol pobrežie
Zdroj: SITA/Jason Lee/The Sun News via AP


Galéria

Hurikán Isaias zasiahol pobrežie Hurikán Isaias zasiahol pobrežie Hurikán Isaias zasiahol pobrežie

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články