°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Na juhu Francúzska vyčíňajú lesné požiare: Oheň spustošil 800 hektárov, evakuovali dvetisíc ľudí

Na juhu Francúzska vyčíňajú lesné požiare
Na juhu Francúzska vyčíňajú lesné požiare
Zdroj: TASR/AP Photo/Noah Berger
05.08.2020 06:43

MARTIGUES - Približne 2700 ľudí dosiaľ evakuovali v dôsledku lesných požiarov, ktoré vyčíňajú v blízkosti juhofrancúzskeho mesta Marseille ležiacom v departemente Bouches-du-Rhône. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na vyjadrenie miestneho hasičského zboru.


Ako informovala agentúra AFP, požiar vypukol západne od Marseille a veľmi rýchlo sa šíril vďaka silnému vetru. Do jeho likvidácie bolo nasadených vyše 1200 hasičov, ktorí mali k dispozícii aj požiarnické lietadlá. Podľa dostupných správ je situácia v oblasti znepokojujúca, pretože hasičom sa nedarilo získať kontrolu nad ohňom, ktorý sa veľmi rýchlo šíril, a to aj k ľudským sídlam.

Evakuovaných bolo vyše 200 ľudí, väčšinou turistov a hostí kempov, ktorých previezli najprv loďou do rybárskej dediny a potom ich autobusom prepravili do dočasného ubytovania v meste Martigues. Diaľnica, ktorá vedie z Marseille do Martigues, bola dočasne uzavretá. V oblasti Bouches-du-Rhône vypukli v utorok lesné požiare aj v okolí obcí Port-de-Bouc, Aubagne, Gignac a Carnoux-en-Provence. Hasičom sa ich podarilo dostať pod kontrolu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články