°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Ordinácie praktických lekárov v Česku sa opäť zapĺňajú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
31.05.2020 10:05

PRAHA - Pre koronavírusovú epidémiu vyzývali v Českej republike lekári, ale aj ministerstvo, aby ľudia chodili do zdravotníckych zariadení len v prípade akútnych problémov. Teraz už však začínajú apelovať, aby sa k lekárovi znovu vybrali. Prestali totiž chodiť na preventívne prehliadky, a to by po čase mohlo znamenať problém, píše na svojej webovej stránke Česká televízia (ČT).


Ordinácie praktických a najmä detských lekárov sa už zase začínajú zapĺňať pacientmi. Teraz najmä na očkovanie: v mnohých prípadoch totiž práve pre epidémiu ľudia očkovanie odkladali, poznamenáva ČT. "Jednak existuje obava z toho, že pokiaľ by sme dieťa zaočkovali, môže mať oslabený imunitný systém a rýchlejšie podľahnúť infekcii, alebo že by už dieťa (v čase očkovania) mohlo byť nakazené a tú infekciu by horšie prekonávalo," hovorí pre Českú televíziu detská lekárka Alena Šebková z Odbornej spoločnosti praktických detských lekárov.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Tieto obavy však lekárka považuje za neopodstatnené. U nej v ordinácii očkujú proti všetkému - momentálne majú najviac záujemcov o vakcínu proti kliešťovej encefalitíde. "Asi to súvisí s tým, že väčšina obyvateľov sa chystá prežiť dovolenku v Česku, teda asi niekde v prírode," dodáva Šebková podľa spravodajského servera ČT24 na margo vakcinácie proti kliešťom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články