°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Bizarný pokus o útek z nemocnice! Neuveriteľné, kam sa opitý lekár schoval pred policajtmi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.06.2020 21:00

DOMAŽLICE – Nočný zásah policajtov si vyžiadal incident v domažlickej nemocnici, v ktorej opitý lekár nútil robiť pacienta kliky a drepy. Doktor nakoniec utiekol na strechu budovy.


O kurióznom prípade, ktorý sa odohral z noci na pondelok v domažlickej nemocnici, informoval server Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na denník Právo.

Muži zákona dorazili na miesto po oznámení o podozrivom správaní jedného z lekárov, ktorý mal v tom čase službu. Išlo o 39-ročného lekára na internom oddelení, ktorý sa pred policajtmi ukryl na streche budovy.  

„Začali sme úkony trestného konania pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla hovorkyňa polície Dagmar Brožová. Bližšie informácie s ohľadom na počiatočné štádium vyšetrovania neoznámila.

Ilustračná snímka
Bizarný pokus o útek
Zdroj: Getty Images

Podľa ďalšieho zdroja zástupcovia zákona na izbe doktora objavili niekoľko fliaš s alkoholom. Šlo o lekára z Ukrajiny. V dychu mal 1,6 promile alkoholu.

Právo ďalej zistilo, že polícia dostala informácie o neštandardnom vyšetrení pacienta, ktorý prišiel v noci do nemocnice kvôli vážnym zdravotným problémom. Doktor ho mal nútiť robiť kliky a drepy. Pacienta nakoniec musela previezť sanitka do plzeňskej nemocnice.

Prípad nevyšetruje iba polícia, ale aj nemocnica. „Môžeme vylúčiť, že by došlo k poškodeniu zdravia pacienta, avšak vec stále vyšetrujeme, a preto sa k nej nebudeme podrobnejšie vyjadrovať. Do ukončenia vyšetrovania ostáva zdravotník mimo službu,“ priblížil policajný hovorca Jiří Kokoška.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články