°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Veľký zásah talianskej polície v janovskom prístave: Zabavili 270 kilogramov heroínu z Iránu

Taliansky prístav v Janove.
Taliansky prístav v Janove.
Zdroj: Twitter.com/WorldCargo News
08.11.2018 13:45

JANOV - Talianska polícia zadržala 270-kilogramovú zásielku heroínu z Iránu. Podľa svojich slov podnikla najväčšiu operáciu tohto druhu za posledných 20 rokov, napísala vo štvrtok tlačová agentúra DPA.


Drogy objavili 17. októbra v troch kontajneroch v prístave Janov na severozápade Talianska a boli zamiešané do nákladu bentonitu, ílovitého prášku, uviedla polícia vo štvrtok vo vyhlásení. Bentonit je ílovitá hornina, ktorá vzniká rozkladom vulkanického skla. Polícia sa rozhodla tajne sledovať kontajnery, keď ich nakladali do kamióna a prevážali do skladu v meste Roosendaal na juhu Holandska, kam vozidlo dorazilo 2. novembra.

V tej chvíli skupina talianskych a holandských policajtov vtrhla do lokality a zatkla dvoch tureckých občanov, ktorí patrili do podozrivej širšej siete obchodníkov s drogami. Podľa talianskej polície sa pašeráci vydali so zásielkou heroínu na cestu v iránskom prístavnom meste Bandar Abbás v Perzskom zálive a prešli cez prístavy v Hamburgu a Valencii, potom dorazili do Janova.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter.com/Polizia di Stato

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články