Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Smer-SD navrhuje zrušiť viaceré poplatky: Sľubuje si zlepšenie finančnej situácie manželov

Juraj Blanár, Peter Pellegrini a Robert Fico
Juraj Blanár, Peter Pellegrini a Robert Fico
Zdroj: TASR
23.02.2019 16:46

BRATISLAVA - Poslanci strany Smer-SD Robert Fico a Juraj Blanár chcú podporiť vytváranie tradičných foriem rodiny a uľahčiť finančnú situáciu manželov, a to oslobodením od rôznych poplatkov. Vyplýva to z návrhu novely zákona o správnych poplatkoch, ktorú predkladá do legislatívneho procesu skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky za Smer-SD.


"Predložený návrh zákona má za cieľ podporiť vytváranie tradičných foriem rodiny a uľahčiť finančnú situáciu manželov, a to oslobodením od správnych poplatkov za úkony alebo konania podliehajúce poplatkovej povinnosti podľa zákona o správnych poplatkoch, ale i súdneho poplatku podľa zákona o súdnych poplatkoch (zápis zmien do obchodného registra), ktoré bezprostredne súvisia s uzatvorením manželstva a následne zmenou priezviska jedného z manželov v dôsledku uzatvorenia manželstva," uvádzajú predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu.

A to spolu s tým, že pôjde o bezplatné vydanie všetkých druhov dokladov, o vydanie ktorých osoby požiadajú pre zmenu priezviska po uzavretí manželstva, a tiež o zápis zmeny v obchodnom registri z tohto istého dôvodu. Účinnosť zákona predkladatelia navrhujú od 1. júla 2019.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články