Voľba ústavných sudcov 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 24. máj 2019. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Voľba ústavných sudcov 2019

Boj o Ústavný súd pokračuje: Danko vyhlásil ďalšiu voľbu chýbajúcich kandidátov

Andrej Danko

Andrej Danko

Foto
pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Ďalšia voľba chýbajúcich kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR bude na júnovej schôdzi. Kandidátov možno navrhovať do 30. mája do 12.00 h. Rozhodol o tom predseda Národnej rady SR Andrej Danko. viac »

Postup prezidenta v prípade menovania ústavných sudcov je v poriadku, vraví Kubina

Andrej Kiska
Foto

včera o 15:10

BRATISLAVA - Postup prezidenta v prípade vymenovania, respektíve nevymenovania ďalších ústavných sudcov je v poriadku. Uviedol to ústavný právnik Peter Kubina s tým, že prezident nevyberal spomedzi ideálnych možností. viac »


Podľa liberálov nie je pravda, čo tvrdí Danko: Opozícia sa pri voľbe sudcov správala zodpovedne

Natália Blahová
Foto

včera o 13:15

BRATISLAVA - Nie je pravda, že opozičné strany sa nepostavili k výberu ústavných sudcov zodpovedne, ako to podľa opozičnej strany SaS tvrdí predseda NR SR Andrej Danko (SNS). Liberáli to uvádzajú vo svojom stanovisku, ktoré poskytol hovorca Róbert Buček. Zároveň dodáva, že zástupcovia najväčších opozičných strán na túto tému rokovali počas vypočutia ... viac »


Poslanci NR SR si zopakujú voľbu kandidátov na ústavných sudcov: Voľných ostáva šesť kresiel

Vypočutie kandidátov na sudcov

22.05.2019 08:55

BRATISLAVA - Poslanci NR SR si dnes zopakujú voľbu kandidátov na sudcov ústavného súdu. V utorok nezvolili dostatočný počet. Z požadovaných desiatich kandidátov zvolili len troch. Pavol Boroň získal 76 hlasov poslancov, Martin Vernarský získal 113 hlasov a Marek Tomašovič 91 hlasov. Opakovaná voľba bude o 11:00. viac »


Voľba kandidátov na ÚS: V tajnom hlasovaní zvolili troch kandidátov na ústavných sudcov

Voľba kandidátov na ÚS:
Foto

21.05.2019 20:15

BRATISLAVA - Koalícia rokovala o kandidátoch na ústavných sudcov s opozičnou SaS. Na pondelkovom stretnutí sa dohodli na opätovnom rokovaní po zasadnutí jednotlivých klubov. Stretnúť by sa mali opäť v utorok okolo obeda. Ako povedala poslankyňa parlamentu Natália Blahová, na utorkovom stretnutí by mal byť aj Ján Marosz ako zástupca klubu OĽaNO. V koalícii ... viac »


Poslanci budú voliť kandidátov na ústavných sudcov: Ostáva šesť voľných miest

Poslanci hlasujú o kandidátoch

09.05.2019 11:15

BRATISLAVA - Voľba kandidátov na ústavných sudcov, zákony vetované prezidentom SR Andrejom Kiskom, vládne aj poslanecké návrhy zákonov zamestnajú poslancov Národnej rady SR na 45. schôdzi parlamentu. Zasadnutie sa začne dnes o 13:00. Zákonodarcovia mali pôvodne na programe 125 bodov. Vládna koalícia sa však rozhodla jej sociálne opatrenia presunúť na ... viac »


Ústavnoprávny výbor odobril 24 kandidátov na sudcov, voľba má byť 21. mája

Vypočutie kandidátov na sudcov

03.05.2019 15:35

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR odobril kandidatúru všetkých 24 uchádzačov o pozíciu sudcov Ústavného súdu SR. Parlament by mal kandidátov voliť 21. mája. Pôjde už o tretiu voľbu. viac »


Poslanci vypočuli ďalších šiestich kandidátov na ÚS: Čakajú ich ešte traja

Poslanci vypočuli ďalších šiestich

03.05.2019 13:56

BRATISLAVA - Kandidát na ústavného sudcu Radoslav Procházka je presvedčený o tom, že má čo ponúknuť svojmu spoločenstvu a že jeho miesto je na Ústavnom súde. Povedal to poslancom na vypočúvaní v ústavnoprávnom výbore, na ktorom sa zúčastnil tretíkrát. viac »


Vypočúvanie nováčika Palšu: Štát by mal dôležitejšie vnímať základné práva a slobody

Patrik Palša

03.05.2019 13:10

BRATISLAVA - Poslancom parlamentného ústavnoprávneho výboru sa predstavil posledný z nováčikov medzi kandidátmi na ústavných sudcov, advokát Patrik Palša. Svojím pôsobením chce meniť veci a zdôrazňuje, že štát by mal dôležitejšie vnímať základné práva a slobody. viac »


Ústavnoprávny výbor pokračuje vo vypočúvaní kandidátov na ústavných sudcov

Atmosféra počas tretieho kola

03.05.2019 09:45

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR pokračuje vo vypočúvaní kandidátov na ústavných sudcov. Pred poslancov v piatok príde desať kandidátov. Mali byť 12, ale Edita Pfundtner a Marek Tomašovič sa ospravedlnili. O post ústavného sudcu sa uchádza celkovo 24 kandidátov. Voľba v parlamente by mala byť 21. mája. viac »


Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov ukončila Eva Kováčechová

Vypočúvanie kandidátov na ústavných

02.05.2019 17:11

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR ukončil dnešné vypočúvanie kandidátov na post ústavných sudcov Evou Kováčechovou. Kandidátka sa uchádza o post ústavnej sudkyne po tretíkrát, pričom len nedávno šéfovala Centru právnej pomoci. Svojimi skúsenosťami chce prispieť ku kvalite Ústavného súdu SR s tým, že ako najväčší problém vníma obsiahle odôvodnenie rozhodnutí. viac »


Pred výbor predstúpili nováčikovia na post sudcu ÚS: Vypočuli Jurčovú a Júdu

Monika Jurčová
Foto

02.05.2019 16:47

BRATISLAVA - Parlamentný ústavnoprávny výbor vypočul dvojicu nových kandidátov na post ústavných sudcov. Najskôr predstúpila pred poslancov Monika Jurčová a po nej Vieroslav Júda. Poslanci ústavnoprávneho výboru uzatvoria dnešné vypočúvanie uchádzačov o post ústavných sudcov Evou Kováčechovou, bývalou šéfkou Centra právnej pomoci. viac »


Vypočúvanie pokračuje, pred parlamentný výbor sa postavili Gerbery a Jánošíková

Vypočúvanie pokračuje, pred parlamentný

02.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR vypočul ďalšiu dvojicu kandidátov. Pred poslancov najskôr predstúpil exekútor Boris Gerbery a po ňom akademička Martina Jánošíková. Obaja sa už o post na Ústavnom súde SR uchádzali ešte v prvej voľbe vo februári tohto roka. viac »


Parlamentný výbor vypočul pred obednou prestávkou trojicu kandidátov

Parlamentný výbor vypočul pred
Foto

02.05.2019 13:02

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor vypočul ďalších troch uchádzačov o post ústavných sudcov. Pred obednou prestávkou predstúpil najskôr šéf trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR Libor Duľa, po ňom Michal Ďuriš, ktorý momentálne pôsobí v predstavenstve štátnej zdravotnej poisťovne a tiež Dagmar Fillová, ktorá pracuje v Kancelárii prezidenta SR. viac »


Poslanci by mali voliť kandidátov na ústavných sudcov 21. mája podvečer

Atmosféra v pléne pred

02.05.2019 12:02

BRATISLAVA - Národná rada SR by mala voliť ďalších kandidátov na ústavných sudcov 21. mája podvečer. Vyplýva to z návrhu programu májovej schôdze. Rokovanie o voľbe má byť v ten istý deň dopoludnia. viac »


Pred parlamentný výbor predstúpil sudca Duditš a profesor Dulak

Pred parlamentný výbor predstúpil
Foto

02.05.2019 11:53

BRATISLAVA - Pred Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR predstúpil sudca a vysokoškolský pedagóg. Výbor vypočul predsedu Krajského súdu v Košiciach Ladislava Duditša a profesora Antona Dulaka. Obaja uchádzači sa zúčastnili na verejnom vypočutí pred výborom po tretíkrát, pričom svoje nominácie vnímajú ako prejav dôvery. viac »


Boj o Ústavný súd pokračuje: Parlamentný výbor vypočul Boroňa a Čechovú

Vypočutie kandidátov na sudcov
FotoVideo

02.05.2019 10:39

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR vypočul prvých dvoch kandidátov na post ústavných sudcov. Pred poslancov predstúpil Pavol Boroň a Katarína Čechová, pričom obaja sa už o tento post uchádzali. Pred poslancov dnes predstúpi ešte desiatka kandidátov, pretože Eva Fulcová stiahla opakovane svoj súhlas s nomináciou. V piatok registruje výbor ... viac »


Začal tretí pokus voľby ústavných sudcov: Na poslednú chvíľu sa vzdala Ficova spolužiačka

Vypočutie kandidátov na sudcov

02.05.2019 10:35

BRATISLAVA - Už v poradí tretej voľbe kandidátov na ústavných sudcov bude vo štvrtok a v piatok opäť predchádzať verejné vypočutie kandidátov. Do tretej voľby sa prihlásilo 25 uchádzačov, z nich len traja sú noví. Či sa koalícia na nejakých menách dohodla, zatiaľ nie je známe. Koaličná rada bola totiž minulý týždeň zrušená a náhradný termín určený nebol. ... viac »


Výbor vypočúva uchádzačov o post sudcu ÚS, Fulcová stiahla kandidatúru

Výbor vypočúva uchádzačov o

02.05.2019 09:37

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR začal vo štvrtok vypočúvať kandidátov na ústavných sudcov prihlásených do novej voľby. Predseda výboru Róbert Madej informoval, že uchádzačka Eva Fulcová odvolala svoj súhlas s kandidatúrou. Do novej voľby je teda prihlásených 24 uchádzačov, z ktorých sa traja prihlásili prvýkrát. V prvý deň híringu ... viac »


Koalícia by mohla vo voľbe kandidátov na ústavný súd voliť desať mien

Tibor Bernaťák
Foto

30.04.2019 12:43

BRATISLAVA - Koalícia by mohla v ďalšej parlamentnej voľbe kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR voliť desiatich uchádzačov. Naznačil to predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák s tým, že sa mieni usilovať o to, aby národná rada desiatku zvolila. Koalícia ešte dohodu hľadá, mala by rozhodnutie oznámiť tento alebo budúci týždeň. viac »


Most-Híd vidí medzi kandidátmi na ústavných sudcov dostatok kvalitných uchádzačov, tvrdí Gál

Most-Híd vidí medzi kandidátmi
Foto

30.04.2019 10:35

BRATISLAVA - Most-Híd vidí medzi kandidátmi na ústavných sudcov dostatok kvalitných uchádzačov. Poslanci tejto strany sú pripravení hlasovať. Povedal to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) po rokovaní v ústavnoprávnom parlamentnom výbore. viac »


Najčítanejšie články