°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Alena Zsuzsová vypovedala na NAKA viac ako šesť hodín: Akúkoľvek vinu popiera

Alena Zsuzsová bola vypovedať na NAKA v Nitre v súvislosti s vraždou exprimátora Hurbanova.
Alena Zsuzsová bola vypovedať na NAKA v Nitre v súvislosti s vraždou exprimátora Hurbanova.
Zdroj: Jan Zemiar
13.03.2019 23:00

BRATISLAVA - Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászloá Basternáka, dnes vypovedá na NAKA v Nitre.


Zsuzsovú priviedli kukláči na NAKA v Nitre o 9:00 hodine ráno. Podľa RTVS má ísť o prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászloá Basternáka. Zsuzsová je vo väzbe v Nitre od septembra 2018. Zadržali ju deň potom, ako bola razia v Kolárove, pri ktorej odviedli Zoltána Andruskóa, Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka, ktorí sú tiež obvinení v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Počas vyšetrovania vraždy novinára, Zsuzsovej pribudlo aj obvinenie v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, ktorého zastrelili. V prípade je už odsúdený Štefan Kaluza, ktorý dostal 25 rokov.

Viac ako šesť hodín vypovedala v stredu na NAKA v Nitre Alena Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Ako informoval jej obhajca Štefan Neszméry, Alena Zs. vypovedala k prípadu vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, v ktorom takisto figuruje ako obvinená.

Podľa obhajcu odmietla akúkoľvek účasť na vraždách a vinu a nemá žiadnu vedomosť o tom, kto si ich objednal. „Cíti sa byť nevinná a aj tvrdí, že je nevinná a nech o tom rozhodne súd. Zatiaľ platí prezumpcia neviny a žiadame verejnosť aj novinárov, aby sa držali tohto princípu,“ zdôraznil Neszméry, ktorý sa doteraz k prípadu nevyjadroval. „My sme sa nechceli vyjadrovať médiám, pretože máme určitú taktiku obhajoby a jednou z nich je aj vyjadrovanie sa do médií. Blížilo sa výročie vraždy Jána Kuciaka a my sme nechceli prilievať olej do ohňa, aby sa nehovorilo, že sa vyviňuje,“ vysvetlil.

Obhajca Aleny Zs. zároveň uviedol, že jeho klientka pozná z obvinených vo vražde Jána Kuciaka iba Zoltána A., pričom sa s Tomášom Sz. ani s Miroslavom M. nikdy nestretla a nevidela. „Každopádne odmietame akékoľvek vyjadrenia, ktoré má pán Zoltán A., a tvrdíme, že je to vyjadrovanie kajúcneho páchateľa. Je to jeho právo, naše právo je v tom, že my to odmietame a popierame akúkoľvek účasť na akomkoľvek skutku, ktorý nám je kladený za vinu. Zatiaľ sa bavíme o dvoch skutkoch, o prípade vraždy pána Kuciaka a pána Basternáka. Nepýtajte sa ma na možnosť vraždy pána Žilinku, Lipšica...“ skonštatoval Neszméry.

Podľa obhajcu Alena Zs. netuší, prečo ju Zoltán A. označil za objednávateľku vraždy. „Označil viacerých páchateľov, jedným z nich je moja klientka. Nevie pochopiť prečo, pretože boli blízki priatelia, pomáhali si, navštevovali sa, takže to nevie pochopiť. Chcem ešte povedať, že deň predtým mala informáciu o tom, že zadržali Zoltána A. Ak by mala spojitosť s tým prípadom, tak prečo neutiekla. Dostala SMS správu od účtovníčky pána Zoltána A., že zadržali Zola. Od začiatku predpokladali, že ide o jeho ekonomickú trestnú činnosť, takže si moja klientka normálne vybavovala svoje bežné každodenné veci,“ dodal Neszméry. 


Galéria

Alena Zsuzsová bola vypovedať Alena Zsuzsová na módnej Alena Zsuzsová Alena Zsuzsová na módnej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
ZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Milan Ivanič

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články