Streda, 4. august 2021. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Epidémia koronavírusu nie je mimo kontroly, je však veľmi nebezpečná, tvrdí tajomník OSN

António Guterres
António Guterres
Zdroj: SITA/AP Photo/K.M. Chaudhry
18.02.2020 14:21

LÁHAUR - Epidémia nového koronavírusu, ktorá vypukla v Číne, "nie je mimo kontroly, je to však veľmi nebezpečná situácia". Povedal to v utorok v rozhovore pre tlačovú agentúru The Associated Press generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.


Podľa jeho slov sú riziká spojené s ochorením "enormné a my musíme byť na ne celosvetovo pripravení". Guterres tiež poznamenal, že rozšírenie vírusu do krajín so slabšími systémami zdravotníctva si bude vyžadovať veľkú mieru medzinárodnej solidarity. O prvom prípade nákazy nedávno informoval Egypt, čo vyvolalo obavy, že by sa epidémia mohla rozšíriť aj na africký kontinent.

Celkový počet potvrdených prípadov na svete presiahol 73-tisíc. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) chorobu nazvala COVID-19. Čína v utorok informovala o 1 868 obetiach a 72 436 infikovaných.

Šéf OSN sa momentálne nachádza v Pakistane, kde sa v Islamabade zúčastnil na konferencii o utečencoch desaťročia unikajúcich pred ozbrojenými konfliktmi v susednom Afganistane.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články