Piatok, 31. marec 2023. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

VYTOČENÁ Mauréry a jej DRSNÝ odkaz primátorovi Trebišova: Mali by ste sa zamyslieť!

Zuzana MauréryGaléria fotiek (11)
Zuzana Mauréry
Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA - Herečke Zuzana Mauréry (54) ide karta a prechádza z jedného projektu do druhého. Najnovšie hviezdi na filmovom plátne v romantickej dráme Slúžka a v seriáli Iveta, ktorý však zožal istú kritiku od verejnosti, ale aj samotného primátora mesta Trebišov. Takto hejterom prehovorila do duše.


Zdá sa, že vie si poradiť s akoukoľvek rolou. Dokonca aj nárečie a cudzí jazyk zvláda perfektne, o čom sme sa sami presvedčili na premiére filmu Slúžka od Mariany Čengel Solčanskej, kde si herečka Zuzana Mauréry vyskúšala striedanie hneď dvoch rečí. 

Dana Droppová, Zuzana Mauréry
Galéria fotiek (11)
Dana Droppová, Zuzana Mauréry a Radka Caldová na premiére filmu Slúžka
Zdroj: Ján Zemiar

Okrem češtiny sa popasovala aj s nemčinou. V poslednom období jej herecké postavy majú akýsi rečový bonus. Umelkyňa nám k svojim najnovším počinom povedala čosi viac. Aj keď bola zo začiatku veľmi stručná, neskôr sa rozhovorila a dokonca poslala drsný odkaz všetkým hejterom seriálu Iveta, v ktorom stvárňuje postavu matky nádejnej modelky. 

Okomentovala pre nás aj otvorený list primátora mesta Trebišov. „Myslím si o tom to, že ak niekto nevie, čo je hyperbola a metafora, tak sa naozaj treba zamyslieť nad tým, aká úroveň vzdelanosti panuje na našom milovanom Slovensku a potom sa možno ľudia budú pozerať na komediálny seriál a možno sa ich tak nedotkne a budú vedieť, že ten Trebišov je len metafora na celé Slovensko,“ uviedla v rozhovore pre Topky.sk.

Ako sme vás už informovali, primátor Trebišova Marek Čižmár sa po uvedení seriálu rozhodol poslať otvorený list do televízie Joj, nakoľko sa ho komediálny seriál dotkol a má dojem, že ide o verejnú potupu a zosmiešňovanie. 

V šoku z tohto jeho kroku zostala aj samotná herečka. „Mňa to veľmi prekvapilo, že to takto rozbúrilo hladiny a je mi to skôr ľúto, že ľudia sa nevedia nad to povzniesť a nevedia to čítať vlastne, čo tým chcel básnik povedať,“ poznamenala umelkyňa v našom rozhovore.

Okrem toho nám prezradila, ako sa jej hralo, či už v zmienenom filme Slúžka, ale taktiež aj v seriáli Iveta a dostali sme z nej aj to, ktorý jazyk, respektíve nárečie jej robilo väčší problém. To sa však už dozviete z rozhovoru vyššie.

VYTOČENÁ Mauréry a jej DRSNÝ odkaz primátorovi Trebišova: Mali by ste sa zamyslieť!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články