Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom Viršíkom (†56): Pred krematóriom desiatky smútiacich... Prišli aj známi kolegovia!

Julo Viršík zomrel náhle na zástavu srdca.
Julo Viršík zomrel náhle na zástavu srdca.
Zdroj: Ján Zemiar
04.06.2021 20:00

BRATISLAVA - Bol to obrovský šok, keď sa na verejnosť dostala správa o náhlej smrti Jula Viršíka. Ostrieľaný rádiový spíker zomrel na svojej chate v Malých Levároch minulý týždeň v stredu. Dnes o 11:45 sa v bratislavskom Krematóriu koná posledná rozlúčka s 56-ročným moderátorom.


Minulý týždeň v stredu Slovenskom otriasla správa o smrti Jula Viršíka. Len 56-ročný moderátor zomrel náhle na svojej chate v Malých Levároch na Záhorí. Dnes o 11:45 sa v bratislavskom Krematóriu koná posledná rozlúčka s rádiovým spíkrom, na ktorú okrem rodiny, mieria aj jeho kamaráti a kolegovia.

13:01 - Približne po jednej hodine končí posledná rozlúčka s Julom Viršíkom. Nasledujú kondolencie. 

12:44 - Znie skladba od Věry Špinarovej - Jednoho dne se vrátiš

12:40 - V Krematóriu znie odkaz od kamaráta DJ Pepe Balogha, za ktorého odkaz čítal niekto iný: „Prepáč, že tu teraz nestojím, ale nedal by som to.“ Dvojica spolu v minulosti hrala napríklad na svadbe Evity Urbaníkovej. Pepe si zaspomínal, že ho Julo omylom poslal na zlé miesto. A dodal, že tak, ako sa on mohol vždy spoľahnúť na Jula, sa teraz môžu spoľahnúť jeho manželka a dcéra na neho - vždy tu bude pre ne.

12:35 - Znie skladba Can't Fight This Feeling

12:32 - Znie skladba Over My Shoulder

12:31 - „Nebol kráľom večierkov. Z našich akcií odchádzal medzi prvými a pil minerálku, aby mohol šoférovať za svojou láskou, manželkou Aďkou,“ zaznelo. „Bol až príliš dobrý človek. Jeden z najlepších, akých som poznal.“

12:28 - „Objavil som vďaka nemu úžasný svet rádia. Pokojne môžem povedať, že kvôli Julovi robím to, čo robím. A nie som sám. V mediálnej brandži pracovalo alebo pracuje desiatky, možno stovky ľudí, ktorých buď nadchol pre rádio, bol ich vzorom, idolom a vlastne určil ich osud. Ďakujem mu za to,“ povedal Rasťo Bečaver z rádia Expres.

12:24 - Monika Beňová poslednú rozlúčku nesie ťažko. Od plaču sa celá trasie. 

12:23 - Krematóriom sa rozozvučala hudba od Helen st. John - Love theme, ktorá znela, keď v rádiu čítal listy.

12:15 - Kolegovia a kamaráti zo šoubiznisu zostali stáť pred krematóriom

Spisovateľka Eva Evita Urbaníková
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom

Politička Monika Beňová a Fedor Flašík
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom

Moderátor Rasťo Sokol
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom

Moderátor Roman Bomboš
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom

Speváčka Marcela Laiferová
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Ján Zemiar

Moderátor Milan Junior Zimnýkoval
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Ján Zemiar

Prišiel aj Julo alias Python
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Ján Zemiar

Moderátor Pavol Chovanec
POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Ján Zemiar

12:02 - „Len my sme poznali jeho druhú, duchovnú stránku plnú citlivosti, vnímavosti. Posledné roky sme žili s manželom na chalupe na Záhorí skromne, pokojne, pri čom nás takýto život nesmierne napĺňal. Kultivovali sme spoločne našu duchovnú stránku. Trikrát sme absolvovali púť do Santiaga de Compostela z jeho iniciatívy. Štvrtú púť sme plánovali na september, táto púť sa už neuskutoční,“ citoval manželkine slová kňaz. 

11:59 - Posledná rozlúčka začala

11:54 - Do smútočnej sály môžu vstúpiť len vybraní hostia, ostatní musia zostať pred Krematóriom. Priebeh poslednej rozlúčky bude znieť z reproduktorov.  „Ešte predtým vám chcem oznámiť, že do sály nemôžte, žiaľ, vstúpiť všetci, poprosím aby do sály vstúpili len vybraní hostia podľa zoznamu, ktorý tu máme uvedený,“ zaznelo v Krematóriu.

11:52 - Prišiel aj moderátor Daro Richter

POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Topky.sk

11:50 - Do Krematória prišla aj spisovateľka Eva Evita Urbaníková, moderátorka Jarmila Lajčáková Hargašová či politička Monika Beňová

POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Topky.sk

POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Topky.sk

POSLEDNÁ ROZLÚČKA s Julom
Zdroj: Topky.sk

11:45 - 

11:42 - Posledná rozlúčka by mala začať o 11:45, rakva však zatiaľ nie je v obradnej sieni. 

11:35 - Pred krematóriom v bratislavskom Lamači sa zhromaždili desiatky smútiacich. Medzi nimi aj Julovi kolegovia zo šoubiznisu. Prišiel napríklad moderátor a scenárista Oliver Andrásy či rádiový spíker Miroslav Babják známy pod prezývkou Mirec. 

Oliver Andrásy
Oliver Andrássy
Zdroj: Topky.sk

Miroslav Babják alias Mirec
Moderátor Miroslav Babjak, známy
Zdroj: Topky.sk


O skutočnej príčine Viršíkovej smrti sa špekulovalo. Už prvé informácie hovorili o tom, že pravdepodobným dôvodom bola zástava srdca, čo neskôr potvrdila aj pitva. Napriek tomu sa objavili informácie, že jeho náhla smrť má súvis s očkovaním proti COVID-19. 

To neskôr vyvrátilo Ministerstvo zdravotníctva SR. „Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiaca, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím,“ uviedol riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michal Palkovič.

VIDEO: Moderátor Michal Sabo oznamoval smrť kolegu Jula Viršíka v rádiu Expres. 

Viac o úmrtí Jula Viršíka: 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk, nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články