°C

Nedeľa, 24. január 2021. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Sexi fešák z Kliniky Grace má už 55 rokov: Aha, čo s ním stvára jeho žena!

Patrick Dempsey
Patrick Dempsey
Zdroj: ABC
13.01.2021 00:01

LOS ANGELES - Keď sa prvýkrát objavil v seriáli Klinika Grace, mal Patrick Dempsey tesne pred štyridsiatkou. Dnes oslavuje 55 rokov a vďaka svojej manželke sa ukazuje fanúšičkám aj v polohe, v akej ho predtým nepoznali.


Patrick Dempsey sa narodil 13. januára 1966. Ako dieťa sa venoval žonglovaniu a v roku 1981 skončil na druhom mieste na medzinárodných majstrovstvách v juniorskej kategórii. 

Ako 12-ročnému mu diagnostikovali dyslexiu. „Dalo mi to ten náhľad, že vždy musíte na sebe pracovať,” povedal kedysi moderátorke Barbare Walters. „Nikdy som sa nevzdal,” dodal. 

Patrick Dempsey
Zdroj: Universal Pictures

Jeho herecká kariéra odštartovala v divadle, potom získal nejaké menšie úlohy pred kamerami. Prvá väčšia rola prišla vo filme The Woo Woo Kid, kde ako 21-ročný hral po boku Beverly D'Angelo. 

Neskôr si zahral zajačika vo filme Loverboy spolu s Kirstie Alley a Carrie Fisher. 

V roku 2001 získal nomináciu na Emmy za úlohu schizofrenika Aarona Brooksa v seriáli Once and Again. 

Záujem verejnosti sa na neho sústredil o štyri roky neskôr, keď začal hrať v seriáli Klinika Grace (Grey's Anatomy). Zahral si dototr Sheperda, ktorý mal vzťah s Meredith Grey (Ellen Pompeo). 

Patrick Dempsey
Zdroj: ABC

Neskôr si zahral napríklad vo filmoch Transformers 3 či Dieťa Bridget Jones. Aktuálne účinkuje v seriáli Diavoli. 

Patrick Dempsey je manželom mejkap artistky Jillian, ktorá má dokonca aj vlastnú beauty aplikáciu. A tiež má vlastnú kolekciu výrobkov pre krásu, ktoré predáva. A skúša ich... na vlastnom manželovi! Na jej instagramovom profile môžete nájsť napríklad videá, ako Patrickovi aplikuje hydratačné prúžky na vačky pod očami a podobne. To by od neho asi nikto nečakal...

Patrick Dempsey
Zdroj: Instagram JD

Patrick Dempsey
Zdroj: Instagram JD


Galéria

Patrick Dempsey Patrick Dempsey Patrick Dempsey Patrick Dempsey Patrick Dempsey

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články