Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

KORONAVÍRUS Situácia sa zlepšuje: Od pondelka sa upravuje fungovanie kúpalísk aj lanoviek

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
23.05.2021 15:35

BRATISLAVA - Podmienky fungovania umelých kúpalísk či kabínkových lanoviek sa od pondelka (24. 5.) upravia. Pripomenulo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.


V bordových okresoch (III. stupeň varovania) bude môcť umelé kúpalisko navštíviť naraz maximálne šesť zákazníkov. V prípade červených okresov (II. stupeň varovania) budú povolení desiati zákazníci. V ružových okresoch (I. stupeň varovania) bude môcť byť na umelom kúpalisku rovnako maximálne desať zákazníkov naraz. V oranžových okresoch (II. stupeň varovania) bude môcť byť prevádzka umelého kúpaliska naplnená maximálne na 30 percent kapacity, v žltých okresoch (I. stupeň varovania) na 50 percent kapacity.

Prevádzka kabínkových lanoviek v bordových okresoch bude zakázaná. V červených okresoch bude umožnené kabínkové lanovky s kapacitou do 10 osôb obsadzovat iba členmi jednej domacnosti, kabinkove lanovky s kapacitou nad 10 osob obsadzovat maximalne do 25 percent kapacity alebo clenmi jednej domacnosti. Rovnaké podmienky budú platiť aj v ružových okresoch. V oranžových okresoch bude možné kabinkove lanovky s kapacitou nad 10 osob obsadzovat maximalne do 50 percent kapacity. Bez kapacitných obmedzení budú môcť kabínkové lanovky fungovať v žltých aj v zelených okresoch.

Menia sa aj podmienky ubytovania v hoteloch či penziónoch

Podmienky ubytovania v hoteloch a penziónoch sa od pondelka upravia. Pripomenulo to Ministerstvo zdravotníctva SR. Kapacita obsadenosti izieb bude bez obmedzenia v oranžových (II. stupeň ostražitosti), žltých (I. stupeň ostražitosti) a v zelených okresoch.

V ružových okresoch (I. stupeň varovania) budú môcť byť na izbe maximálne dve dve dospelé osoby alebo osoby, ktore su clenmi jednej domacnosti. Rovnaké kapacitné obmedzenie bude platiť pre hotely a penzióny v červených (II. stupeň varovania) a v bordových (III. stupeň varovania) okresoch.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články