°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

VOĽBY 2020 Väzni v Leopoldove volili najviac koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu

Väzni volili najviac koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu
Väzni volili najviac koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu
Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš
01.03.2020 18:40

LEOPOLDOV – Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu dostala najviac hlasov v parlamentných voľbách za múrmi väzenia v Leopoldove. Získala 23,93 percenta hlasov odsúdených. Na druhom mieste skončilo hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča (15,42 %), na treťom strana Vlasť Štefana Harabina (14,89 %).


Väzni by poslali do parlamentu aj Kotlebovcov – Ľudovú stranu Naše Slovensko, Slobodu a Solidaritu a hnutie Sme rodina. Strana Smer-SD by podľa odsúdených zostala pod päťpercentnou hranicou. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb. Vo väzení v Leopoldove využilo svoje volebné právo len 188 voličov. Koalícii Progresívne Slovensko/Spolu odovzdali 45 hlasov, matovičovcom 29, Harabinovej Vlasti 28 a Kotlebovcom 26 hlasov. Sulíkova Sloboda a Solidarita tu získala 16 hlasov a Sme rodina 15.

V meste Leopoldov bolo vo voličských zoznamoch zapísaných 3 641 voličov, voliť prišlo 2 516 z nich, čo znamená volebnú účasť 72,69 percenta. Voľby v meste vyhralo OĽaNO pred Smerom-SD a Kotlebovcami - ĽSNS. Výsledok volieb z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody mal na celkový výsledok v meste len malý vplyv.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články