Po siedmich mesiacoch pokračujú protesty Za slušné Slovensko: Zaplnia sa opäť slovenské námestia? | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Po siedmich mesiacoch pokračujú protesty Za slušné Slovensko: Zaplnia sa opäť slovenské námestia?

Za slušné Slovensko zvoláva ďalšie protesty po Slovensku
Za slušné Slovensko zvoláva ďalšie protesty po Slovensku
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, TASR – František Iván
20.09.2019 10:45

BRATISLAVA - Iniciatíva Za slušné Slovensko mala od celoslovenských, veľkých protestov niekoľkomesačnú pauzu. Už v lete avizovali, že po zverejnení viacerých sériách správ z aplikácie Threema z mobilu Mariana Kočnera sa vyberú do ulíc opäť. Zhromaždenia sa uskutočnia v piatok vo viacerých slovenských mestách.


Bratislavský protest zmení miesto konania

Čo sa týka bratislavského piatkového protestu iniciatívy Za slušné Slovensko, je organizačne pripravený, organizátori už len "dolaďujú" posledné technické detaily. Povedala to hovorkyňa iniciatívy Eva Lavríková, podľa ktorej sa zhromaždenie tentokrát koná o 18:00 na bratislavskom Námestí Slobody, nie na Námestí SNP.

Po siedmich mesiacoch pokračujú
Zdroj: Facebook/Za slušné Slovensko

Zdôraznila, že zostávajú čisto občianskou iniciatívou. Ich ambíciou je „zdôrazniť aj v udalostiach dnešných dní občiansky hlas“„Veríme, že ľuďom stále záleží na tom, čo sa okolo nás deje," povedala Lavríková. Vyjadrila presvedčenie, že reálna účasť ako obvykle prekročí počet účastníkov nahlásených v udalostiach na sociálnych sieťach.

V Bratislave vystúpi medzi iným aj herečka Kristína Tormová, herec Juraj Kemka, novinár Martin Mojžiš, zástupca klimatických protestov a Korben Dallas.

Opäť sa zapoja ďalšie mestá

Protesty budú opäť vo viacerých mestách na Slovensku i v zahraničí - v Bánovciach nad Bebravou, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Bardejove, Bratislave, Čadci, Kežmarku, Košiciach, Leviciach, Prievidzi, Prešove, Žiline, Brne, Londýne, Melbourne a vo Viedni. Iniciatívna o týchto zhromaždeniach informovala na sociálnej sieti.

Po siedmich mesiacoch pokračujú
Zdroj: Facebook/Za slušné Slovensko


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články