°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Silný odkaz prezidentky Čaputovej: Všetci potrebujú poznať mená vrahov Jána a Martiny!

Zuzana Čaputová sa vyjadrila k zhromaždeniu Za slušné Slovensko
Zuzana Čaputová sa vyjadrila k zhromaždeniu Za slušné Slovensko
Zdroj: TASR/Michal Svítok, SITA/Alexandra Čunderlíková
20.09.2019 22:00

BRATISLAVA - V Bratislave a ďalších slovenských i zahraničných mestách sa dnes konali zhromaždenia iniciatívy Za slušné Slovensko. K protestom sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.


Prezidentka Zuzana Čaputová považuje volanie občanov po spravodlivosti za oprávnené. Tvrdí, že všetci potrebujú poznať mená vrahov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj ich objednávateľov. Uviedla to na sociálnej sieti na margo piatkových protestov iniciatívy Za slušné Slovensko.


ONLINE Ľudia po mesiacoch opäť vyjdú do ulíc: VIDEO Za slušné Slovensko vyzýva Kováčika, odstúpte


Volanie verejnosti je oprávnené

„Volanie verejnosti, aby Slovenská republika bola právnym štátom, v ktorom vládne zákon, kde má každý občan rovný prístup k spravodlivosti, kde aj všetci verejní činitelia, teda politici, sudcovia, prokurátori, či policajti nesú zodpovednosť za svoje prípadné zlyhania, je oprávnené,“ uviedla prezidentka. Dodala, že takéto volanie považuje za prihlásenie sa k ideálom, ktoré sú späté s demokraciou.

Zhromaždenie organizované iniciatívou Za
Zdroj: TASR/Michal Svítok

„Vážim si, že občianske protesty u nás majú pokojný priebeh. Veľmi si želám, aby v takomto duchu aj pokračovali: slušne, s najlepším a najúprimnejším záujmom o našu krajinu,“ uzavrela prezidentka. Zhromaždenia Za slušné Slovensko sa začali v piatok o 18.00 h v mestách na celom Slovensku. Tie sa konajú od roku 2018 od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.


Galéria

Zuzana Čaputová sa vyjadrila Zhromaždenie organizované iniciatívou Za

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články