Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Muž sa po niekoľkých mesiacoch išiel ostrihať do kaderníctva: Zaplatil za to nehoráznu sumu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
05.03.2021 12:17

BAYEREUTH - Prvý zákazník v kaderníctve v bavorskom Bayreuthe bol po znovuotvorení týchto podnikov v Nemecku prešťastný za ostrihanie. A to aj napriek tomu, že ho vyšlo na 422 eura, čo je suma, vďaka ktorej získal v dobročinnej aukcii prvý termín u holiča po uvoľnení pandemických opatrení.


Kaderníctva boli v Nemecku mimo prevádzky od vyhlásenia lockdownu 16. decembra a znova sa otvorili až tento pondelok. Prvý termín vydražil 43-ročný kaderník Andreas Nuissl z Bayreuthu vo februári na internetovej platforme eBay, pričom takto získané peniaze venuje dobročinnej organizácii Tafel Bayreuth a detskému projektu Round Table 98 Bayreuth. "Bol strašne šťastný, že konečne mohol zhodiť vlnu," povedal Nuissl o svojom prvom zákazníkovi po znovuotvorení. "Vlnu v pravom slova zmysle, so svojimi bujnými kaderami vyzeral ako ovca," opísal kaderník 43-ročného Michaela Hopfa, ktorý bol naposledy u holiča údajne vlani v októbri. Lokne mu tak musel skrátiť najmenej o šesť centimetrov. 

Herzlichen Glückwunsch an den Höchstbietenden meiner Charity-Aktion . Danke an alle, die mit geboten haben und zum...

Posted by Andreas Nuissl on Sunday, 21 February 2021

Ľudia sa teraz môžu v Nemecku ísť ostrihať ku kaderníkovi len po objednaní. Okrem toho musia mať nasadený respirátor triedy FFP2 a kaderníci musia mať nasadené aspoň lekárske rúška. Ďalej platia prísne hygienické pravidlá, vrátane vzdialeností medzi zákazníkmi aspoň 1,5 metra. "Stále sme uprostred pandémie. Nesmieme to uponáhľať a do každého kresla usadiť zákazníka," zdôraznil Andreas, ktorý má obsadené až do konca marca. 

Andreas pred svojím kaderníctvom
Muž sa po niekoľkých
Zdroj: Facebook/Andreas Nuissl

Doteraz sa mu na dobročinné účely podarilo vybrať okolo 2000 eur. Do jeho pokladničky na dary môžu ľudia prispievať do polovice marca. "Je to aj dobrá téma na rozhovor so zákazníkmi, pretože tak nehovoríme len o koronavíruse," uzavrel bavorský kaderník.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články