Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Rusko opäť varovalo USA: Ruky preč od týchto plánov v Európe! Zvýšenie hrozby konfliktu

Štart testovanej hypersonickej strely 3M22 Zirkon z fregaty Admiral Gorškov v Bielom mori na severe Ruska
Štart testovanej hypersonickej strely 3M22 Zirkon z fregaty Admiral Gorškov v Bielom mori na severe Ruska
Zdroj: TASR/Russian Defense Ministry Press Service via AP
20.07.2021 22:44

WASHINGTON - Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone varovalo USA pred plánmi rozmiestniť v Európe nadzvukové strely, informovala agentúra TASS. Rusko to označilo za "destabilizujúci krok".


VIDEO Rusko otestovalo hypersonickú strelu Zirkon: Patrí medzi najmodernejšie vyvíjané zbrane

"Hovorcovi Pentagonu Johnovi Kirbimu by sme chceli pripomenúť, že potenciálne rozmiestnenie akýchkoľvek nadzvukových rakiet v Európe bude krajne destabilizujúce," uviedlo ruské veľvyslanectvo na Twitteri.

Krátky letový čas týchto rakiet by Rusku ponechalo len krátky čas na prijatie rozhodnutia a zvýšil by pravdepodobnosť nezámerného konfliktu. Kirby predtým na brífingu uviedol, že americké ministerstvo obrany má vedomosti o teste nadzvukovej strely Zirkon. Takéto zbrane podľa Ruska môžu mať destabilizujúci vplyv a predstavovať riziko, pretože sú schopné niesť jadrovú nálož.

Rusko v pondelok oznámilo, že vykonalo ďalší test svojej hypersonickej riadenej strely Zirkon, ktorá patrí medzi najmodernejšie Ruskom vyvíjané zbrane. Strela bola podľa vyhlásenia ministerstva obrany skúšobne odpálená z fregaty Admiral Gorškov, pričom zasiahla určený cieľ na pobreží Barentsovho mora pri severozápadnom pobreží Ruska.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/RT

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články