Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Ilegálna párty nahnevala vládu: VIDEO Vyše 6000 ľudí v uliciach, namiesto opatrení karneval!

Párty v uliciach Marseille
Párty v uliciach Marseille
Zdroj: YouTube/France24
22.03.2021 14:00

MARSEILLE - Vyše 6000 ľudí, väčšinou bez rúška, sa cez víkend zúčastnilo na ilegálnej pouličnej párty v juhofrancúzskom meste Marseille. Vláda to odsúdila ako "neprípustné" porušenie pravidiel proti šíreniu ochorenia COVID-19, informovala v pondelok tlačová agentúra AFP.


KORONAVÍRUS V reštaurácii sa mala konať tajná swingers akcia: FOTO Orgie priamo na stoloch

Zhromaždenie v štýle karnevalu v prístavnom meste pritiahlo predovšetkým mladých ľudí, z ktorých mnohí priznali frustráciu z obmedzovania zhromaždení a zatvorenia barov aj nočných klubov počas pandémie koronavírusu. Marseille nepatrí medzi 16 rôznych regiónov Francúzska, kde v sobotu 20. marca začal platiť nový lockdown - v prístavnom meste totiž v súčasnosti zaznamenávajú nižšie počty prípadov nákazy než francúzske ohniská ako napríklad neďaleké mesto Nice na pobreží Stredozemného mora alebo oblasť metropoly Paríž.

"Je to úplne neprípustné v období, keď sa my všetci snažíme, prispôsobujeme, organizujeme svoje životy tak, aby sme dodržali rôzne pravidlá, a bojujeme proti pandémii," vyhlásila v pondelok hovorkyňa ministerstva vnútra Camille Chaizeová pre rozhlasovú stanicu Franceinfo. Deväť ľudí bolo zatknutých a desiatky dostali pokutu, dodala. Starosta Marseille Benoit Payan na Twitteri napísal, že toto podujatie ho "rozhnevalo". Dodal: "Nič nás neospravedlňuje, ak podkopávame naše kolektívne úsilie udržať koronavírus na uzde."

Francúzska vláda zaviedla v sobotu určitý lockdown, týkajúci sa približne tretiny obyvateľstva: zatvorené sú obchody predávajúce iný ako nevyhnutný tovar a v týchto zónach je zakázané aj cestovanie, ale školy sú otvorené a ľudia môžu odísť z domu podľa vlastného želania.

Počas novoročného sviatočného obdobia približne 2500 mladých ľudí na severozápade Francúzska porušilo celoštátny zákaz nočného vychádzania a zúčastnilo sa na ilegálnej tanečnej párty. To dostalo vládu do nepríjemnej situácie a vyvolalo to tiež otázky, prečo polícia dovolila, aby párty pokračovala dve noci.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTubeP/France24/RMC

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články