Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

KORONAVÍRUS Polícia neverila vlastným očiam: MEGAluxusný byt ukrýval hniezdo nerestí!

Boulevard Foch v Paríži
Boulevard Foch v Paríži
Zdroj: Getty Images
14.04.2021 21:40

PARÍŽ - Luxusný byt v centre Paríža ukrýval nelegálne hniezdočko hazardu a pôžitkov, ktoré fungovalo od marca vo dne aj v noci aj cez koronavírusové obmedzenia. Francúzska polícia teraz v súvislosti s podnikom vyšetruje 12 ľudí vrátane šiestich prevádzkovateľov a šiestich zamestnancov.


KORONAVÍRUS Ľudia už toho majú po krk: Protesty proti pandemickým opatreniam

"Išlo o byt so štyrmi podlažiami a vnútorným výťahom, s priestormi pre hry aj servírovanie jedla a nápojov a s izbami," uviedol policajný komisár Stéphane Piallat, ktorý vedie vyšetrovanie. Zákazníkom, medzi ktorými boli predovšetkým hráči pokeru, mladé ženy ponúkali masáže. Byt sa nachádza na parížskej avenue Foch, ktorá ide z námestia Charlesa de Gaulla a je jednou z najprestížnejších adries francúzskej metropoly.

KORONAVÍRUS Polícia neverila vlastným
Zdroj: Getty Images

Vyšetrovanie sa začalo už na jeseň minulého roka, keď bolo otvorené iné kasíno v departemente Val-de-Marne v parížskej aglomerácii. Skupina ľudí, ktorá za herňou stála, ale potom podľa denníka Le Figaro prišla s ešte ambicióznejším plánom a prenajala si vyššie popísaný luxusný byt priamo v Paríži. 


Galéria

Boulevard Foch v Paríži Múzeum Louvre

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články