°C

Pondelok, 18. január 2021. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

KORONAVÍRUS V Nemecku pribudlo rekordných takmer 15-tisíc prípadov infekcie

Testovanie na koronavírus v Nemecku
Testovanie na koronavírus v Nemecku
Zdroj: SITA/Philipp von Ditfurth/dpa via AP
28.10.2020 09:39

BERLÍN - Nemecko zaznamenalo za 24 hodín takmer 15.000 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Vyplýva to zo stredajších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI), informuje agentúra DPA.


Za utorok pribudlo v Nemecku 14.964 novoinfikovaných, čo je výrazne viac ako ich hlásili v utorok (11.409). Predošlý rekord zo soboty predstavoval 14.714 novonakazených. Cez víkend Nemecko navyše prekonalo hranicu viac než 10.000 úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Od vypuknutia pandémie bolo tak v krajine potvrdených už 449.275 prípadov nákazy. Od začiatku pandémie evidujú v Nemecku 10.098 obetí na životoch, za posledných 24 hodín ich pribudlo 27. Z ochorenia COVID-19 sa podľa odhadov RKI uzdravilo približne 326.700 ľudí.

V hlavnom meste Berlín presiahol v stredu denný prírastok nakazených po prvý raz viac ako 1000. Od vypuknutia pandémie hlásili v nemeckej metropole už 28.063 pozitívne testovaných osôb. Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier v utorok uviedol, že počíta s tým, že do konca týždňa môže denne pribúdať až 20.000 nakazených. Počet novoinfikovaných totiž podľa jeho slov každý deň stúpa o zhruba 70 percent v porovnaní s údajmi z minulého týždňa, napísal denník Die Welt.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Ako vyplýva z príslušného dokumentu nemeckej vlády, ktorý mala k dispozícii DPA, v krajine plánujú od 4. novembra až do konca budúceho mesiaca zatvoriť reštaurácie a bary s výnimkou donášok jedál. Medzi ďalšie navrhované opatrenia patrí zavedenie limitov na stretávania sa ľudí na verejnosti na najviac z dvoch domácností, ako aj výrazné obmedzenia domáceho turizmu. Zatvorené by tak po novom boli aj kiná, divadlá a športové zariadenia, ako napríklad telocvične či plavárne. Školy i centrá starostlivosti o deti by zostali otvorené, museli by však zaviesť nové hygienické pravidlá. O spomínaných zmenách v pandemických opatreniach má v priebehu stredy rokovať kancelárka Angela Merkelová s premiérmi 16 spolkových krajín Nemecka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články