°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

KORONAVÍRUS Opatrenia proti šíreniu nákazy britská vláda rozširuje do ďalších miest

Boris Johnson
Boris Johnson
Zdroj: SITA/AP/Ben Stansall/Pool
01.10.2020 15:48

LONDÝN - Britský minister zdravotníctva Matt Hancock predstavil vo štvrtok ďalšie protivírusové opatrenia v širšej oblasti Anglicka vrátane mesta Liverpool na severe krajiny. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters.


"Rozširujem dnes opatrenia, ktoré od začiatku tohto týždňa platia na severovýchode krajiny, na širší región mesta Liverpool, mestá Warrington, Hartlepool a Middlesbrough," uviedol Hancock. Povedal, že chápe obavy rôznych pohostinstiev a reštaurácií, ktoré v Anglicku, Škótsku a Walese v snahe zastaviť šírenie druhej vlny vírusu zasiahli opatrenia v súvislosti s obmedzením otváracích hodín do 22.00 h.

"Urobíme všetko pre to, aby sme ich (pohostinstvá) podporili a zároveň konali dostatočne rýchlo v snahe udržať šírenie vírusu pod kontrolou. Viem, že tieto opatrenia sú tvrdé a znamenajú ďalšie sebaobetovanie sa," dodal Hancock.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Vo viacerých mestách vo Walese začal cez víkend platiť tzv. lockdown. Od soboty večera (od 18.00 h miestneho času) je uzatvorené mesto Llanelli a od nedele večera (tiež od 18.00 h) aj dve najväčšie waleské mestá Cardiff a Swansea. Obyvatelia týchto miest budú mať okrem iného zakázané navštevovať sa s ľuďmi z iných domácností. Rovnaké obmedzenia platia aj v menších waleských mestách a obciach.

V Anglicku, kde počet nových prípadov v ostatnom čase narastá obzvlášť rýchlo, môžu od uplynulého štvrtka fungovať už len pohostinstvá, bary a reštaurácie s obsluhou a byť otvorené maximálne do 22.00 h (23.00 h SELČ). Nové opatrenia oznámil minulý utorok britský premiér Boris Johnson s tým, že by mohli platiť až nasledujúcich šesť mesiacov. Johnson tiež zdôraznil, že ľudia by mali opätovne začať pracovať z domu, ak majú takú možnosť.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články