Streda, 16. jún 2021. Meniny má Blanka, zajtra Adolf.

Pokojná rybačka sa takmer zmenila na tragédiu: Žralok stiahol chlapca (10) z lode do mora

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.07.2020 21:35

CANBERRA - Desaťročný chlapec utrpel v piatok zranenia pri severozápadnom pobreží austrálskeho ostrova Tasmánia, keď ho z rybárskej lode stiahol do mora žralok, informovala agentúra DPA.


Pri útoku utrpel chlapec zranenia ruky, hlavy a hrudníka. Z vody ho zachránil otec, uviedla vo vyhlásení tasmánska záchranná služba. "Chlapcov otec skočil do vody a v tom momente žralok odplával preč," doplnilo vyhlásenie. 

Dieťa malo na sebe záchrannú vestu a po incidente ho previezli do nemocnice. Momentálne je jeho stav stabilizovaný. Útoky žralokov sú v Tasmánii zriedkavé. V Austrálii ide však už o štvrtý takýto útok za júl. Doposiaľ tam za tento rok zaznamenali najmenej desať žraločích útokov. 

V utorok pri útoku v blízkosti Veľkej koralovej bariéry utrpela vážne zranenia žena, ktorá v tejto oblasti nakrúcala o žralokoch dokumentárny film. Predátor ju napadol počas pracovného voľna. V sobotu pri podobnom útoku prišiel o život 15-ročný chlapec, ktorý surfoval v blízkosti mesta Grafton na východnom pobreží Austrálie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články