°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Najväčšie ruské aerolinky majú problém! Tajné lety v čase pandémie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Profimedia
29.06.2020 18:00

RUSKO - Pre stále zúriacu pandémiu koronavírusu platí v Rusku zákaz cestovania. Podľa niektorých ruských médií však najväčšie aerolinky tento zákaz sústavne obchádzajú.


Médiá sa odvolávajú na zamestnancov najväčších ruských aerolinkách Aeroflot, ale aj na dáta monitorovacieho serveru Flightradar24. V Rusku od konca marca platí zákaz medzinárodných dopravných letov, pričom existuje pár výnimiek. Tými sú napríklad repatrianti alebo tí, ktorí majú povolenie federálnej agentúry a regulačného úradu druhej zeme. 

KORONAVÍRUS Rusko už otestovalo vakcínu na vojakoch a chce ju predávať na svetovom trhu

Podľa médií však Aeroflotlieta každý deň z Moskvy do Frankfurtu, Paríźa, Londýna, New Yorku, Soulu, Tel Avivu, Nice a Barceloby. "Lety sú registrované ako nákladné, ale so súhlasom federálnej agentúry sa na ne predávajú letenky," mal poveda't zamestnanec ruských aeroliniek pod podmienkou zachovania anonymity. 

Samotná spoločnosť informácie nekomentovala. O letenky je údajne veľký záujem aj napriek tomu, že nie sú nikde inzerované. Objednať si ich môžu len ľudia s trvalým pobytom v Európskej únii, aby po prílete prešli kontrolami. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články