Bezpečnostná hrozba v Amsterdame bol planý poplach, za všetko mohol omyl pilota | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Bezpečnostná hrozba v Amsterdame bol planý poplach, za všetko mohol omyl pilota

Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong
06.11.2019 23:59

AMSTERDAM - Holandské úrady evakuovali v stredu večer časti amsterdamského letiska Schiphol, kde bol zároveň vyhlásený zvýšený stupeň ohrozenia väčšej skupiny ľudí, tzv. kód GRIP 3. Informovala o tom spravodajská televízia RTL Nieuws. Nakoniec išlo o planý poplach.


Na amsterdamskom letisku Schiphol došlo v stredu k planému poplachu po tom, čo pilot lietadla spoločnosti Air Europa omylom zadal kód hlásiaci pokus o únos. Informovala o tom na Twitteri samotná letecká spoločnosť Air Europa. K incidentu došlo podľa holandskej vojenskej polície o 19.30 h. 

"V lietadle z Amsterdamu do Madridu bol dnes večer omylom spustený alarm a na základe toho letisko pristúpilo k predpísaným bezpečnostným opatreniam," uviedli španielske aerolínie. "Príčina poplachu nebola žiadna, všetci cestujúci sú v poriadku a čakajú na odlet," dodala spoločnosť Air Europa.

Bezpečnostná hrozba v Amsterdame
Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

V dôsledku núdzového hlásenia predtým časti letiska evakuovali a rozbehla sa rozsiahla bezpečnostná akcia. V niektorých médiách sa objavili informácie, že na palube lietadla sa nachádzajú traja muži ozbrojení nožmi, ktorí majú v úmysle lietadlo smerujúce do Madridu uniesť. 

V čase vyhlásenia poplachu sa na palube airbusu nachádzalo 27 cestujúcich, ktorých tiež evakuovali. Spoločnosť Air Europa sa svojim klientom za spôsobené nepríjemnosti na Twitteri ospravedlnila.

Bezpečnostná hrozba v Amsterdame
Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

Polícia pôvodne prípad označovala kódom GRIP-3, čo znamená podľa policajnej klasifikácie "vážnu udalosť s veľkými dôsledkami na miestne obyvateľstvo".


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK, SITA
FOTO: Twitter/CNN Breaking News, BELAAZ;
VIDEO: YouTube/Trending Watchers

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články