Polícia vyšetruje bizarný prípad: Autorku eseje, ako zabiť manžela, obvinili z vraždy manžela | Topky.sk

Utorok, 19. február 2019. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Polícia vyšetruje bizarný prípad: Autorku eseje, ako zabiť manžela, obvinili z vraždy manžela

Nancy Cramptonová Brophyová a jej manžel
Nancy Cramptonová Brophyová a jej manžel
Zdroj: profimedia.sk, Linkedln
13.09.2018 12:00

WASHINGTON - Nancy Cramptonová Brophyová napísala najmenej sedem kníh o zatajovaných vzťahoch medzi "drsnými mužmi a silnými ženami". Na prebaloch jej diel nezriedka bývajú muži s odhalenou hruďou a hlavní hrdinovia sa takmer bez výnimky regrutujú z radov amerického námorníctva. Čím sa zaoberá jej esej How to Murder Your Husband (Ako zabiť manžela), napovedá už samotný názov. Minulý týždeň bola táto 68 ročný americká spisovateľka zadržaná a obvinená z vraždy svojho muža, napísal dnes denník The Washington Post.


V knihe The Wrong Cop (Zlý policajt) opísala Cramptonová Brophyová ženu, ktorá "každý deň manželstvo sníva o vražde" svojho muža. V románe The Wrong Husband (Zlý manžel) zachytila ​​autorka osud ženy, ktorá sa násilníckemu manželovi pokúsi uniknúť tak, že pri stroskotaní lode predstiera svoju smrť.

V krátkom eseji Ako zabiť manžela sa Cramptonová Brophyová zaoberá tým, ako taký zločin spáchať a neskončiť potom za mrežami. Publikovala ho v novembri 2011 na svojom blogu. Rozoberá v ňom hlavné motívy, ktoré by prípadnú hrdinku jej knihy k takému činu mohli viesť - chamtivosť, nevera, alebo domáce násilie - a vražednú zbraň, po ktorej by siahla.

Polícia vyšetruje bizarný prípad:
Zdroj: profimedia.sk

Autorka v eseji zavrhuje nájomného vraha, pretože ten podľa nej spravidla všetko prezradí polícii. A rovnako tak neodporúča ani zapojenie milenca, čo nepokladá za dobrý nápad. Jed sa na taký čin nehodí, pretože sa dá vystopovať, uviedla na blogu. "A kto by sa trápil s chorým manželom?" napísala spisovateľka, ktorá doteraz žila v Portlande v americkom štáte Oregon.

Minulý týždeň bola však Cramptonová Brophyová zadržaná a obvinená z vraždy svojho 63-ročného manžela Daniela Brophyho, za ktorého bola vydatá 27 rokov. Brophy pracoval ako kuchár a 2. júna bol nájdený zastrelený v kuchyni podniku, kde pracoval. Podľa polície ho tu skoro ráno zastrelila práve jeho žena. Cramptonová Brophyová bola síce na súde obvinená z vraždy svojho muža, ale polícia aj prokurátori vo veci možného motívu mlčia.


Galéria

Nancy Cramptonová Brophyová a Nancy Cramptonová Brophyová Nancy Cramptonová Brophyová

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/CBS News/WP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články