°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Prokurátorom mobily v kauze komunikácie s Kočnerom zrejme neodobrali: Čižnár o tom nevie

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Zdroj: Jan Zemiar
03.09.2019 13:45

BRATISLAVA - Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková nevie o tom, že by polícia odobrala mobily aj prokurátorom Generálnej prokuratúry (GP) SR. Povedala to v utorok po brannobezpečnostnom výbore v Národnej rade (NR) SR. Dodala, že keby k tomu došlo, tak by o tom GP už určite vedela.


Na otázku, či sa na GP niekto z politikov alebo premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) informoval o komunikácii Mariana Kočnera so štátnou tajomníčkou Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Monikou Jankovskou, odpovedala, že na to nebol dôvod. "GP v tejto veci absolútne nie je činná, vec realizuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Pokiaľ sa informovali na ÚŠP, k tomu sa neviem vyjadriť," dodala Kováčiková.

Polícia vykonala koncom augusta zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala. Mobil polícii odovzdala aj Jankovská, zaisťovacie úkony sa mali týkať tiež sudcov okresných a krajských súdov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články