°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Danko odletel s podnikateľmi na misiu do Ruska: Majú nachystané konkrétne kontrakty

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: TASR/Martin Baumann
30.06.2019 15:50

BRATISLAVA - Predseda parlamentu Andrej Danko v nedeľu popoludní odletel na podnikateľskú misiu do Ruska. Tú absolvuje od 30. júna do 3. júla s viac ako dvadsiatimi slovenskými podnikateľmi v mestách Moskva a Kazaň.


"Zúčastním sa parlamentného zhromaždenia, budem s ruským ministrom priemyslu Denisom Manturovom, máme nachystané konkrétne kontrakty, ktoré podpíšeme," priblížil plán pracovnej cesty tento týždeň Andrej Danko.

V pondelok by sa mal predseda parlamentu spolu s delegáciou zúčastniť v Moskve medzinárodného fóra "Rozvoj parlamentarizmu", absolvovať bilaterálne stretnutie s predsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky Araratom Mirzojanom a zúčastniť sa Slovensko-ruského podnikateľského fóra.

Práve na tomto fóre sa Andrej Danko stretne s Denisom Manturovom a slovenská delegácia by mala podpísať dve memorandá o spolupráci slovenských firiem s ruskými inštitúciami. Jedno memorandum by sa malo týkať pôdohospodárstva, druhé priemyslu.

Podľa predsedu NR SR Andreja Danka je veľmi dôležité, aby politici nadväzovali kontakty, ktoré môžu zúžitkovať podnikatelia. „Od cesty očakávam to, že slovenskí podnikatelia dostanú prezentáciu podmienok na podnikanie v Rusku, aké majú napríklad Francúzi či Nemci. Som rád, že sú s nami aj zástupcovia Eximbanky, aby mohli vidieť možnosti investícií v Rusku. Ide s nami aj veľa ľudí, ktorí už obchodujú v Rusku a tie kontakty a väzby už majú. Treba si uvedomiť, že v Rusku fungujú obchodné vzťahy len na úrovni osobných vzťahov. Ak v Rusku nemáte osobné vzťahy, nedokážete tam nič. Na pracovnú cestu som sa snažil zobrať najväčších slovenských zamestnávateľov, či už cez Klub 500, Eximbanku alebo Slovensko-ruskú obchodnú komoru. Aj ruská strana sama poslala zoznam ľudí, ktorých by chcela vidieť," povedal na palube lietadla Andrej Danko.

V utorok by sa mal Andrej Danko stretnúť v Moskve s predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenkovou a neskôr presunúť do Kazane. V Kazani sa najskôr v utorok popoludní stretne s predsedom Štátnej rady republiky Tatarstan Faridom Muchametšinom, potom v stredu s prezidentom republiky Tatarstan Rustamom Minnichanovom a zúčastní sa "Podnikateľského fóra Tatrastan-Slovensko". Na záver pracovnej cesty sa vráti predseda parlamentu spolu s delegáciou späť do Moskvy, kde vystúpi na záverečnom plenárnom zasadnutí medzinárodného fóra „Rozvoj parlamentarizmu“.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články