°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Šok z SaS: Bývalá superstar a sexi tajná agentka z kauzy tunelovania je hovorkyňou strany!

Katarína Svrčeková
Katarína Svrčeková
02.12.2013 10:05

BRATISLAVA – Novou hovorkyňou strany Sloboda a Solidarita je od 1. decembra Katarína Svrčeková. Do 30. novembra bola príslušníčkou Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Z armády bola oficiálne prepustená zo zdravotných dôvodov. Preslávila sa kauzou tunelovania tajných, keď vystúpila na tlačovej konferencii s Ľubomírom Gaľkom, kde tvrdila, že ju chcú zdiskreditovať so vzťahom so svojím bývalým nadriadeným.


„Dohodli sme sa, máme z nej dobrý dojem, myslíme, že to bude robiť dobre. Bývalá hovorkyňa Izabela Nagyová odišla po štyroch rokoch, chcela skúsiť niečo nové, tak to v živote chodí,“ konštatoval líder liberálov Richard Sulík. Šéf SaS sa nebojí úniku utajovaných informácií od novej hovorkyne. „Nech vysiela do sveta správne podania a s čím väčšou intenzitou. Nemáme čo tajiť,“ poznamenal Sulík. 

Katarína Svrčeková
Zdroj: topky

Svrčeková je priateľkou bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Romana Mikulca. Za Mikulca, ktorý bol nominantom ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS), sa začali vyšetrovať podozrenia z tunelovania VSS z čias prvej Ficovej vlády. Tajnú správu o tunelovaní dostal v máji denník SME a odovzdal ju Úradu špeciálnej prokuratúry. Polícia vyšetruje prípad ako sabotáž a ohrozenie utajovaných skutočností. Ku kauze sa na tlačovej besede vyjadrovala aj Svrčeková. Tvrdila, že sa stala prostriedkom na nátlak, aby sa nikdy neukázala pravda, ako to bolo s údajným tunelovaním v tajnej službe. 

Katarína Svrčeková
Zdroj: topky


Galéria

Katarína Svrčeková Katarína Svrčeková

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články