Vodička nevinne pribrzdila na moste: Hrozivé následky nehody, FOTO auto na dve polovice | Topky.sk

Sobota, 20. júl 2019. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Vodička nevinne pribrzdila na moste: Hrozivé následky nehody, FOTO auto na dve polovice

Felícia sa po náraze do stromu rozpolila.
Felícia sa po náraze do stromu rozpolila.
Zdroj: Policie ČR
11.01.2019 17:00

PROSTĚJOV - V stredu sa v susednej Českej republike odohrala skutočne kuriózna nehoda. Dokazuje, že vozovka vie byť v zimných mesiacoch skutočne zradná. Vodička (75) Škody Felicie totiž len krátko pribrzdila v čase, keď prechádzala cez most. A nešťastie bolo okamžite na svete. Po kolízii s protiidúcim autom však mala jazda seniorky ešte dramatickejší priebeh.


Pri seniorke však stáli všetci svätí. Napriek hrozivo vyzerajúcim snímkam vyviazla živá. Ako informovala česká polícia na svojej webstránke, žena smerovala od Prostějova k obci Smržnice. Keďže oproti išlo auto, rozhodla sa pribrzdiť. 

Felícia sa po náraze
Zdroj: Policie ČR

"V tom okamihu práve prechádzala cez most a automobil sa dostal do šmyku. Neovládateľný stroj prešiel do protismeru a čelne sa zrazil s protiidúcim vozidlom," objasnil policajný hovorca František Kořínek.

Felícia sa po náraze
Zdroj: Policie ČR

Ako ďalej dodal, vplyvom zotrvačnosti vozidlo so šoférkou pokračovalo ďalej v jazde, avšak mimo komunikácie. Zadnou časťou narazilo do stromu. "Nárazom došlo k oddeleniu zadnej časti automobilu aj so zadnou nápravou," objasnil Kořínek.

Felícia sa po náraze
Zdroj: Policie ČR

Zadná časť auta však vplyvom nárazu pokračovala ešte ďalej. Skončila až na priľahlom pozemku a poškodila jeho oplotenie. Druhá Škoda Felicia po kolízii zostala na ceste.

Felícia sa po náraze
Zdroj: Policie ČR

Obaja vodiči skončili po dopravnej nehode v nemocnici. Našťastie však vyviazli živí. Škody predbežne vyčíslili na 50-tisíc korún českých. 

Felícia sa po náraze
Zdroj: Policie ČR

"Alkohol u oboch vodičov policajti vylúčili dychovou skúškou. Presné príčiny, okolnosti aj miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania," uzavrel policajný hovorca.


Galéria

Felícia sa po náraze Felícia sa po náraze Felícia sa po náraze Felícia sa po náraze Felícia sa po náraze

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články