°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Ady Hajdu prišiel kvôli sochárovi o bradu: Myslel som, že ho zabijem!

Ady Hajdu prišiel o bradu.
Ady Hajdu prišiel o bradu.
Zdroj: Jan Zemiar
25.03.2020 11:15

BRATISLAVA – Vždy dobre naladený a pozitívny herec Ady Hajdu (56) svoju prácu miluje. Predsa len však existuje niečo, čo na nej neznáša. A tým je niekedy náročnejšia premena na postavy. Ako sám tvrdí, sedieť v maskérni niekoľko hodín nie je jeho šálka kávy. Raz dokonca na túto časť svojej profesie doplatil. Mal dlhú bradu a kvôli sochárovi o ňu prišiel. Vtedy mal chuť ho zabiť!


Ady Hajdu sa nedávno ukázal v jojkárskom seriáli Bola raz jedna škola, kde stvárnil bláznivého profesora s podobou veľmi blízkou Einsteinovi. Keďže neznáša sedenie v maskérni, čo priznal týždenníku Eurotelevízia, radšej podstúpil trvalú, než by si nechal každý natáčací deň vytvárať na hlave kučery. Sú však situácie, kedy sa do rúk maskérov vložiť jednoducho musí. A raz sa mu to stalo osudným, teda jeho brade.

Keď totiž nakrúcal rozprávku Mahuliena, zlatá panna, museli mu odliať sochu, keďže jeho postava mala v príbehu skamenieť. V tom čase Hajdu, ktorý odjakživa srší optimizmom, nosil dlhú bradu. O tú však pri výrobe neživého Adyho prišiel. „Nosil som bradu a sochár, ktorý mi robil odliatok hlavy, bol buď pod parou alebo šetril vazelínou. Brada mi k hmote, ktorú mi naniesol na hlavu, prischla. Aby ma vyslobodili, musel ma z nej vystrihať, chlp po chlpe... Myslel som, že ho zabijem,“ povedal herec pre už spomínaný týždenník.

Na tento moment má doma dokonca aj spomienku, ktorá mu pripomína nielen nakrúcanie rozprávky. „Tú bustu mám stále doma a vždy, keď sa na ňu pozriem, spomeniem si, ako som tam päť hodín sedel, kým ma z nej vyslobodili,“ dodáva rodák z Bratislavy.

V rozprávke Mahuliena, zlatá panna museli Adymu vyrobiť sochu. Kvôli nej prišiel o bradu.
Ady Hajdu prišiel kvôli
Zdroj: Slovenská filmová tvorba Koliba


Galéria

Ady Hajdu prišiel o V rozprávke Mahuliena, zlatá Ady Hajdu s manželkou Ady Hajdu s rodinou Ady Hajdu a Marek Ady Hajdu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Jan Zemiar, Slovenská filmová tvorba Koliba, Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články