°C

Streda, 8. apríl 2020. Meniny má Albert, zajtra Milena.

VOĽBY 2020 Voliči môžu osobne požiadať o hlasovací preukaz do piatka

Hlasovací preukaz pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky
Hlasovací preukaz pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky
Zdroj: TASR – František Iván
24.02.2020 10:55

BRATISLAVA - Ešte do konca pracovného týždňa môžu voliči požiadať o hlasovací preukaz. S ním môžu voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku v prípade, ak budú počas sobotných (29. 2.) parlamentných volieb mimo trvalého bydliska. O preukaz je možné požiadať už len osobne, alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby, a to do 28. februára.


Volič môže požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu osobne alebo cez splnomocnenca najneskôr posledný pracovný deň pred konaním volieb v úradných hodinách obce. Obec mu vydá hlasovací preukaz bezodkladne. Vo volebnej miestnosti sa musí volič okrem hlasovacieho preukazu preukázať aj platným občianskym preukazom.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.


Galéria

Hlasovací preukaz pre voľby Hlasovací preukaz pre voľby Hlasovací preukaz pre voľby Hlasovací preukaz pre voľby Hlasovací preukaz pre voľby Hlasovací preukaz pre voľby

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články