Beblavý a Štefunko sa zhodli: Urobili sme zárez, na ktorom sa dá stavať | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Beblavý a Štefunko sa zhodli: Urobili sme zárez, na ktorom sa dá stavať

Miroslav Beblavý (vpravo) spolu s Ivanom Štefunkom (vľavo) predstavili kandidáta na bratislavského primátora Matúša Valla (v strede).
Miroslav Beblavý (vpravo) spolu s Ivanom Štefunkom (vľavo) predstavili kandidáta na bratislavského primátora Matúša Valla (v strede).
Zdroj: SITA/Diana Černáková
11.11.2018 12:08

BRATISLAVA - Zvolením Matúša Valla za primátora Bratislavy bol urobený zárez, na ktorom sa dá stavať. V diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil líder mimoparlamentnej strany Spolu-občianska demokracia Miroslav Beblavý, ktorá s Progresívnym Slovenskom Valla podporovala.


"Vallo neponúkol hipsterčinu, ale to, čo má robiť politik v každej európskej krajine. A ľudia mu to zobrali. V čase, keď sme sa rozhodli ho podporiť, mal malú poznateľnosť. Nevideli sme však iného kandidáta, ktorý mal tak silný program a silný tím. Tak by sa to v politike malo robiť," povedal Beblavý. Na margo výsledkov Spolu v iných častiach Slovenska poznamenal, že strana existuje len deväť mesiacov, napriek tomu má 300 poslancov zvolených len za Spolu. "Z opozície nás predbieha len KDH. Dokázali sme, že sme etablovaní po celom Slovensku," deklaroval Beblavý.

Predseda Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko v súvislosti s víťazstvom Valla poznamenal, že nový štýl politiky sa oplatí robiť. "Máme víziu o krajine, Matúš Vallo mal víziu o Bratislave. Verím, že on a jeho tím zmení Bratislavu na moderné a otvorené mesto," poznamenal. Beblavý a Štefunko sa nevyhli ani otázke prípadného spájania ich politických subjektov.

"Žiadne strany nekomunikujú tak intenzívne ako my. Je tam veľa prienikov, či už obsahových alebo osobnostných, konkrétne dohody však nie sú. Sme v blízkom vzťahu, povedal by som 'Pre Spolu'," uviedol Štefunko. Beblavý vidí prieniky najmä medzi voličmi oboch strán. "Majú podobné názory. Odlišné názory máme skôr na úrovni politikov," uzavrel.

Beblavý hovorí o obrovskom úspechu

Strana SPOLU - občianska demokracia postavila do komunálnych volieb viac ako 1000 kandidátov. Na post primátora alebo starostu uspelo 16 kandidátov, ďalších sedem získalo túto funkciu v koalícii s inými stranami. Do kresiel miestnych poslancov sa dostalo 285 kandidátov, v koalícii ďalších 191 kandidátov SPOLU. „Víťazstvo v mestách Bratislava, Prievidza, Poltár, Pezinok alebo košické Staré mesto je pre začínajúcu stranu obrovským úspechom. Získali sme najvyšší počet poslancov kandidujúcich len za SPOLU spomedzi strán, ktoré majú zastúpenie v parlamente,” zhodnotil výsledok predseda Spolu Miroslav Beblavý.

Za veľký úspech strany považuje Beblavý víťazstvo Matúša Valla v boji o kreslo primátora Bratislavy. „Víťazstvo Matúša Valla v hlavnom meste je začiatkom zmien po celom Slovensku,“ konštatoval. Zmena podľa neho nastala od Bratislavy až po Humenné. „Začatú zmenu v politike budeme presadzovať naďalej v prezidentských, európskych a nakoniec v parlamentných voľbách,“ uzavrel Beblavý.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články