Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 23. júl 2018. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Komunálne voľby 2018

Za primátora chce kandidovať aj spevák a podnikateľ Martin Jakubec

Martin Jakubec

Martin Jakubec

17.07.2018 12:45

BRATISLAVA – Spevák a podnikateľ Martin Jakubec má ambíciu miešať karty aj v komunálnej politike. Na sociálnej sieti a profile, ktorý informuje o jeho plánoch vo verejnej sfére, oznámil, že chce viesť hlavné mesto. viac »

Známy oligarcha ide do volieb: Alexej Beljajev chce byť primátorom Popradu

Alexej Beljajev ohlásil svoju

09.07.2018 12:15

POPRAD – Primátorom mesta Poprad chce byť aj podnikateľ Alexej Beljajev, prostredníctvom vyhlásenia o tom informoval v pondelok médiá a začal zbierať podpisy pod svoju kandidatúru. Predseda predstavenstva Tatravagónky Poprad a prezident Zväzu strojárskeho priemyslu sa v tejto súvislosti opätovne prihlásil na trvalý pobyt do popradskej mestskej časti Spišská Sobota. viac »


Andrej Danko vyhlásil komunálne voľby: Je známy dátum, kedy sa bude voliť

Andrej Danko

06.07.2018 15:40

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko (SNS) podpísal v piatok rozhodnutie o vyhlásení volieb do orgánov samospráv obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018. viac »


Nesrovnal: Pre oligarchov a lobistov som chyba v systéme

Ivo Nesrovnal

06.07.2018 12:10

BRATISLAVA – Opätovná kandidatúra na post primátora Bratislavy je pre Iva Nesrovnala zároveň rozhodnutím vytrvať v zamedzení vplyvu podnikateľských a finančných skupín na chod hlavného mesta. viac »


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal háji záujmy developerov, tvrdia poslanci

Ivo Nesrovnal

03.07.2018 13:45

BRATISLAVA – Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal je priateľom developerov a finančných žralokov. Tvrdia to bratislavskí mestskí poslanci Dana Čahojová, Lucia Štasselová, Ján Hrčka a Gábor Grendel. Poukazujú pritom na minuloročné listy, ktoré Nesrovnal adresoval vtedajšiemu podpredsedovi vlády SR pre investície a informatizáciu Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD). viac »


Kandidatúru na primátora Senice ohlásil poslanec MsZ Peter Hutta

Peter Hutta

03.07.2018 09:45

SENICA – Druhým oficiálnym kandidátom na primátora Senice je nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Peter Hutta. K tomuto rozhodnutiu dospel po tom, čo ho začali oslovovať viaceré občianske združenia, neziskové organizácie, cirkvi i občania. viac »


Iniciatíva Za slušné Slovensko podporí nezávislých kandidátov v komunálnych voľbách

Karolína Farská a Juraj

02.07.2018 13:55

BRATISLAVA - Iniciatíva Za slušné Slovensko podporí v nadchádzajúcich komunálnych voľbách nezávislých kandidátov. Jej predstavitelia to oznámili dnes na tlačovej konferencii, kde tiež predstavili prvé tri mená - Matúš Vallo, kandidát na primátora Bratislavy, Peter Fiabáne, kandidát v Žiline a Marek Hatas v Nitre. viac »


O kreslo starostu Petržalky zabojuje aj súčasný vicestarosta J. Bučan

O kreslo starostu Petržalky

01.07.2018 19:00

BRATISLAVA - O post starostu bratislavskej Petržalky chce v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách zabojovať aj súčasný vicestarosta a šéf občianskeho združenia My sme Petržalka Ján Bučan. Svoju kandidatúru ako nezávislý kandidát oficiálne ohlásil vo štvrtok. O priazeň voličov sa chce uchádzať predovšetkým dvoma nosnými témami, a to revitalizáciou ... viac »


V Ružinove sa diali veci: Poslanci vyjadrili starostovi Pekárovi nedôveru

Miestny úrad Ružinov

27.06.2018 19:15

BRATISLAVA - V Ružinove to včera vrelo. Po búrlivom rokovaní miestneho zastupiteľstva v Ružinove odhlasovali tamojší poslanci väčšinou nedôveru starostovi Dušanovi Pekárovi. Uznesenie o nedôvere podpísalo 17 z 25 poslancov mestskej časti. viac »


Starostom Ružinova chce byť aj riaditeľ miestnej televízie, Igor Adamec

Poslanec MČ Ružinov Igor

27.06.2018 13:55

BRATISLAVA – O post starostu bratislavského Ružinova chce v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách zabojovať aj miestny poslanec a riaditeľ Televízie Ružinov (TVR) Igor Adamec. Potvrdil to samotný kandidát. O priazeň voličov sa chce uchádzať ako nezávislý, od budúceho mesiaca preto začína so zbieraním podpisov. viac »


V Liptovskom Mikuláši zabojuje o primátorskú stoličku aj poslanec Vincent Kultan

Vincent Kultan

27.06.2018 10:35

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Opozičný poslanec Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši Vincent Kultan sa bude uchádzať v tohtoročných komunálnych voľbách o post primátora mesta. Mesto dnes podľa neho bojuje s veľkými dlhmi a vážnymi finančnými rizikami pre najbližšiu budúcnosť. viac »


O post primátora Košíc zabojuje aj viceprimátor Martin Petruško za stranu SMER

Martin Petruško
Foto

21.06.2018 14:45

KOŠICE - Kandidatúru na funkciu primátora Košíc, oznámil v štvrtok pred novinármi aj viceprimátor Košíc Martin Petruško. Priznal, že je kandidátom strany Smer a podporiť ho pred novinárov prišla aj manželka Anna Mária. viac »


O post primátora Prešova zabojuje aj Miroslav Benko, podporuje ho aj Smer

Miroslav Benko

20.06.2018 15:30

PREŠOV – O post primátora mesta Prešov sa bude uchádzať i mestský a krajský poslanec Miroslav Benko (Smer-SD). Do volieb ide s podporou strany Smer-SD, ako však povedal, rokuje s ďalšími koaličnými stranami. Svoju kandidatúru oznámil v pondelok, v súčasnosti zatvorenom parku pri Čiernom moste. viac »


Kandidáta na primátora Košíc Polačeka podporili aj Sme rodina a NOVA

Na snímke Jaroslav Polaček

11.06.2018 15:55

KOŠICE – Kandidátovi na primátora Košíc Jaroslavovi Polačekovi v pondelok deklarovali podporu ďalšie dve opozičné politické hnutia, a to Sme rodina a NOVA. Pridali sa tak k stranám SaS, OĽaNO a KDH, ktoré vyjadrili Polačekovi podporu už pri ohlásení jeho kandidatúry pred dvoma týždňami. viac »


Opozičná väčšina si už v Nitre svojho kandidáta našla: Zabojuje Ján Greššo mladší

Ján Greššo ako kandidát
Foto

11.06.2018 14:25

NITRA – Mestský a krajský poslanec Ján Greššo je kandidátom koalície Sloboda a Solidarita (SaS) - Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) - Šanca - Sme rodina – Boris Kollár na primátora Nitry. viac »


Potvrdené: Václav Mika bude kandidovať na primátora Bratislavy

Václav Mika
Video

03.06.2018 15:45

BRATISLAVA – Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika bude kandidovať na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách. Oznámil to v nedeľu na tlačovej konferencii v Sade Janka Kráľa. O hlasy voličov sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát, preto začal so zberom podpisov od ľudí na podporu svojej kandidatúry. viac »


KDH sa snažilo o spoločný postup v bratislavských voľbách: Opozícia išla po svojom

Alojz Hlina

01.06.2018 14:41

BRATISLAVA - Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) deklaruje, že do poslednej chvíle malo snahu vytvoriť s ostatnými opozičnými stranami dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách v Bratislave. SaS, OĽaNO a Sme rodina sa rozhodli vo voľbách podporiť starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu, KDH, naopak, Caroline Líškovú. viac »


VIDEO Opozícia v boji o post primátora Bratislavy podporí starostu Mrvu

Richard Sulík, Veronika Remišová,
FotoVideo

01.06.2018 12:40

BRATISLAVA - Opozičné OĽaNO, SaS a Sme rodina podporia v boji o post primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu. Oznámili to na piatkovej tlačovej konferencii. Mrva, ktorý je aj poslancom hlavného mesta, už začal koncom mája zbierať od ľudí podpisy na podporu svojej kandidatúry na primátora. viac »


Václav Mika v nedeľu ohlási, či bude kandidovať za primátora Bratislavy

Václav Mika

31.05.2018 14:45

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika ohlási v nedeľu (3.6.) svoje rozhodnutie, či bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať za primátora Bratislavy. Potvrdil to pre TASR. viac »


Kandidovať na starostu Ružinova chce aj ekonóm a poslanec Martin Chren

Martin Chren

30.05.2018 12:45

BRATISLAVA – Záujem o starostovské kreslo v bratislavskom Ružinove má aj ekonóm a bratislavský mestský poslanec Martin Chren. Ten v stredu ohlásil kandidatúru a v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách chce kandidovať ako nezávislý, s podporou Tímu Ružinov. viac »


O post primátora Košíc sa bude usilovať aj Jaroslav Polaček, chce fungujúce mesto

Na snímke Jaroslav Polaček
Foto

28.05.2018 13:50

KOŠICE – O post primátora Košíc sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj Jaroslav Polaček. Svoju kandidatúru oznámil v pondelok. Do volieb ide ako nezávislý kandidát s podporou košických aktivistov za zmenu parkovania, SaS, OĽaNO a KDH. Jeho prioritou je, aby sa z Košíc stalo mesto fungujúce pre občanov, mesto transparentné vo svojich rozhodnutiach ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Goodgame Empire

Goodgame Empire

Boje o nové mestá a územia ťa v tejto hre vtiahnu do stredoveku.