Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Komunálne voľby 2018

O kreslo starostu Devínskej Novej Vsi chcú zabojovať piati kandidáti

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 12 hodinami

BRATISLAVA - Na starostu bratislavskej Devínskej Novej Vsi podali kandidatúru piati uchádzači. Uviedla to zapisovateľka miestnej volebnej komisie pre tohtoročné komunálne voľby Mária Novysedláková. Ide však zatiaľ o neoficiálny počet, oficiálni kandidáti budú známi až po ich zaregistrovaní. viac »

Plány kandidáta Valla pre Bratislavu: Chce priniesť riešenia problémov s dopravou

Matúš Vallo

včera o 12:35

BRATISLAVA – Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo ponúka štyri piliere, na ktorých chce postaviť riešenia problému s dopravou v hlavnom meste. Patrí medzi ne zníženie počtu áut denne prichádzajúcich do Bratislavy, zefektívnenie pohybu áut po meste, zvýšenie počtu ľudí využívajúcich MHD a ponúknutie alternatívy v podobe jazdy bicyklom alebo pohybu ... viac »


Kandidáti komunálnych volieb sa musia mať na pozore: Porušenie zákona má sankčné dôsledky

ilu

16.09.2018 09:35

BRATISLAVA - Ak kandidát na starostu obce či mestskej časti do 2000 obyvateľov poruší zákonom stanovené podmienky financovania volebnej kampane, musí sa pripraviť na pokutu, ktorej minimálna výška predstavuje polovicu maximálnej sumy, ktorú môže investovať do propagácie kandidatúry. viac »


Smer-SD má už svojho favorita na post primátora Bratislavy: Meno však zatiaľ tají

Smer-SD má už svojho

15.09.2018 09:15

BRATISLAVA – Strana Smer-SD už má svojho favorita z kandidátov na primátora Bratislavy. Jeho koaličný partner Most-Híd však nepodporí ani jedného z uchádzačov na post šéfa bratislavskej samosprávy. Pre TASR to potvrdili obe strany. viac »


SNS budú mať v komunálnych voľbách takmer 5000 kandidátov: Ide o 200-percentný nárast

Andrej Danko

14.09.2018 14:25

BRATISLAVA - Slovenská národná strana (SNS) postavila do jesenných komunálnych volieb takmer 5 000 kandidátov, čo je oproti posledným takýmto voľbám v roku 2014 až 200-percentný nárast. O primátorské kreslo za SNS alebo v koalícii sa uchádza viac ako 40 kandidátov. viac »


O post primátora v Piešťanoch sa uchádza deväť kandidátov: Siedmi bojujú ako nezavislí

O post primátora v

14.09.2018 14:10

PIEŠŤANY - V kúpeľnom meste Piešťany má záujem v nasledujúcom volebnom období viesť mestskú samosprávu deväť kandidátov na primátora. Informovala o tom zapisovateľka mestskej volebnej komisie Lívia Damboráková. viac »


Komunálky sa blížia: FOTO O post primátora Žiliny sa bude uchádzať týchto 7 kandidátov

V Žiline zabojuje o
Foto

14.09.2018 10:00

ŽILINA - V tohtoročných komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia začiatkom novembra, sa bude o post primátora Žiliny uchádzať sedem kandidátov. Sú nimi Peter Fiabáne, Martin Kapitulík, Patrik Groma, Marián Janušek, Ján Púček, Ľudmila Chodelková a Tibor Hanuliak. viac »


Borguľa v Starom Meste kandiduje ako nezávislý: V Smere nevedia, že už nie je členom

Martin Borguľa

14.09.2018 09:30

BRATISLAVA – Viac ako desať rokov si oblieka tričko Smeru a dnes chce všetkých presvedčiť, že je nezávislý. Dlhoročný člen Smeru-SD Martin Borguľa kandiduje v bratislavskom Starom Meste na post starostu. Na tom by nebolo nič prekvapivé, nakoľko za posledných 12 rokov tak robí už po tretíkrát. Avšak tentoraz sa postavil do boja údajne bez straníckej príslušnosti. viac »


Jozef Belický splnil všetky predvolebné sľuby, v boji o primátorské kreslo nemá súpera

Jozef Belický

14.09.2018 09:00

ŠAĽA - Toto ešte v histórii mesta nebolo! Od demokratických volieb, od roku 1990 sa nestalo, aby sa o post primátora okresného mesta Šaľa uchádzal len jeden kandidát. Je ním súčasný primátor Šale Jozef Belický. viac »


Primátorom Detvy chce byť folklorista

Ján Sekereš

14.09.2018 08:08

DETVA - Kandidatúru na primátora Detvy ohlásil Ján Sekereš. „Detvu milujem pre jej charakter, pre ľudí, ktorí tu žijú a preto, že práve Detva je originálna esencia poctivého vzťahu k folklóru a tradíciám“. viac »


Kandidát na primátora Košíc Polaček, ktorý čelí kauze obťažovania: Rozvod s manželkou na súde

Kandidát na primátora Košíc
Foto

13.09.2018 11:00

KOŠICE – Nezávislý kandidát na primátora Košíc Jaroslav Polaček s pravicovou podporou SaS, KDH, SMK – MKP, NOVA a OKS musí počas horúcej jesene pred komunálnymi voľbami čeliť nielen svojim protikandidátom ale i manželke Júlii. S ňou sa v stredu stretol na súde. viac »


Kto vystrieda Chomu? V Žiline je známych šesť kandidátov na primátora

Kto vystrieda Chomu? V

12.09.2018 20:54

ŽILINA - V Žiline je zatiaľ šesť známych kandidátov na primátora v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. viac »


V Nitre si primátora vyberú z jedenástich kandidátov

Farebná fontána na Svätoplukovom

12.09.2018 19:07

NITRA - V Nitre sa bude o post primátora v novembrových komunálnych voľbách uchádzať 11 kandidátov. Do polnoci 11. septembra odovzdali kandidačné listiny štyria stranícki a siedmi nezávislí kandidáti. viac »


O post primátora chce v Košiciach zabojovať až štrnásť kandidátov

Dóm sv. Alžbety

12.09.2018 18:36

KOŠICE – O post primátora Košíc má záujem 14 ľudí, z toho 13 mužov a jedna žena. Uchádzači odovzdali svoje kandidačné listiny v stanovenom termíne, ktorý uplynul v utorok o 24.00 h. Informoval o tom zapisovateľ mestskej volebnej komisie v Košiciach Stanislav Takáč. viac »


Trenčianskym primátorom má záujem stať sa štvorica kandidátov

Trenčianskym primátorom má záujem

12.09.2018 15:44

TRENČÍN - V Trenčíne odovzdalo do utorkovej (11. 9.) polnoci kandidačné listiny 100 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva a štyria kandidáti na primátora mesta. TASR informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová. viac »


Prešovčania si primátora vyberú zo siedmich statočných

Prešovčania si primátora vyberú

12.09.2018 14:41

PREŠOV - V Prešove sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách o hlasy voličov bude uchádzať sedem kandidátov na post primátora, ktorí podľa zapisovateľa mestskej volebnej komisie v Prešove Jozefa Smetanu do utorňajšej (11.9.) polnoci odovzdali kandidačné listiny. viac »


Najčítanejšie články