Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. november 2018. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Komunálne voľby 2018

Komunálne voľby si zopakuje 43 obcí, ich počet sa môže ešte zvýšiť

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 18 hodinami

BRATISLAVA - Nové voľby starostov a obecných poslancov budú v 43 obciach. Vyplýva to z informácií k dnešnému dňu, ktoré poskytol Štatistický úrad (ŠÚ) SR, ako aj zo zápisnice Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledku volieb do orgánov samosprávy obcí. Počet obcí, kde bude potrebné vykonať nové voľby do orgánov samosprávy ... viac »

Rómovia v týchto voľbách k urnám šli: Od starostu očakávajú aj nové bývanie

Rómovia v týchto voľbách

13.11.2018 08:35

BRATISLAVA - Komunálne voľby sa skončili, je rozhodnuté. Sumarizácia výsledkov hovorí kto moc v regiónoch stratil a kto získal. K urnám pristupujú aj občania Rómskej národnosti a to v hojnom počte. Na Slovensku je približne 700 rómskych osád a najmä pre menej vzdelaných ľudí je starosta jedinou kompetentnou osobou. Obracajú sa naňho so všetkými svojimi ... viac »


Prvé kroky nového primátora Žiliny: Peter Fiabáne predstavil svoje priority mesta

Peter Fiabáne

12.11.2018 16:55

BRATISLAVA - Primátorom Žiliny sa stal 55-ročný Peter Fiabáne, vo voľbách získal 48,06 percenta hlasov. Kandidoval ako nezávislý s podporou strán a hnutí SaS, OĽaNO, Sme-rodina, Progresívne Slovensko, Šanca, Nova, OKS, a tiež iniciatívy Za slušné Slovensko. viac »


Voľby prekreslili komunálnu politiku v krajine: Okres Hlohovec je však veľkou výnimkou

Voľby prekreslili komunálnu politiku

12.11.2018 15:15

HLOHOVEC – Ani v jednej z 22 obcí v okrese Hlohovec sa po sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách nezmenil starosta. Vo všetkých a rovnako aj v mestách Hlohovec a Leopoldov zostávajú na čele samospráv rovnakí ľudia. U väčšiny z nich je úspech vo voľbách opakovaný a svoje miesta si obhájili vysokým percentom získaných voličských hlasov. viac »


Voľby priniesli zvrat: V zastupiteľstve aj Rybanič, ktorý nazrel do Kaliňákovho účtu

Filip Rybanič

12.11.2018 14:45

BRATISLAVA – Bratislavskú mestskú časť Rača povedie ďalšie štyri roky nový starosta. Bude ním súčasný miestny a krajský poslanec Michal Drotován (nezávislý). V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách porazil v boji o starostovskú stoličku aj súčasného račianskeho starostu Petra Pilinského (nezávislý). Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených na webe mestskej časti. viac »


Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »


Erik Tomáš k výsledkom volieb: Smer-SD niečo stratil, ale opozícia nie je alternatívou k vládnutiu

Erik Tomáš k výsledkom

12.11.2018 12:55

BRATISLAVA - Strana Smer-SD v sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách niečo stratila z dominantných pozícií a jej ambície by mali byť najmä v kontexte minulých volebných období vyššie, ale tieto voľby opäť potvrdili, že súčasná opozícia nepredstavuje alternatívu k vládnutiu. Na sociálnej sieti to napísal poslanec Smeru-SD Erik Tomáš. viac »


Jarjabek: Takzvaní nezávislí kandidáti vyhrali všade tam, kde majú dosah médiá

Dušan Jarjabek

12.11.2018 12:10

BRATISLAVA – Takzvaní nezávislí kandidáti vyhrali podľa predsedu parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka (Smer-SD) všade tam, kde majú dosah médiá. Ako povedal dnes Jarjabek, stranícki kandidáti zas vyhrali všade tam, kde médiá nemohli ovplyvniť situáciu. viac »


Alexej Beljajev: Budem veľmi pozorne sledovať vývoj mestskej politiky v Poprade

Kandidát na primátora Popradu

12.11.2018 11:40

BRATISLAVA - Alexej Beljajev, ktorý skončil vo voľbách primátora Popradu na druhom mieste, sa nechystá úplne opustiť popradskú scénu. Vplyvný podnikateľ a spolumajiteľ popradskej Tatravagónky sa poďakoval všetkým Popradčanom a svojím 4 646 voličom verejne sľúbil, že bude pozorne sledovať vývoj popradskej komunálnej politiky a bude aktívny vo verejnom mestskom živote. viac »


Výsledkový servis komunálnych volieb: Pozrite si, ako volili vaši susedia! Toto sú noví poslanci

Zvolení poslanci
Foto

12.11.2018 11:15

BRATISLAVA - Sobotné komunálne voľby sú už za nami, poznáme už primátorov, starostov či poslancov. Každý je preto zvedavý, ako si volili ľudia v jeho obci. Na Topkách si môžete pozrieť, ako dopadli voľby u vás! viac »


V tejto obci si voľby zopakujú, nemali kandidáta na starostu

V tejto obci si

12.11.2018 08:35

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - V jednej z najmenších obcí okresu Bánovce nad Bebravou Omastinej si voľby do orgánov samosprávy obcí zopakujú. V sobotu (10. 11.) si tam obyvatelia volili len poslancov, nenašiel sa tam totiž žiaden kandidát na starostu. Voľby budú opakovať i v Cimennej, a to pre nedostatočný počet kandidátov na poslancov. viac »


Ďalšia porážka Smeru, voliči sa ukázali! Slovensko zažíva zmenu, strana stráca svoju pozíciu

Ďalšia porážka Smeru, voliči

12.11.2018 08:17

BRATISLAVA - Slovensko má za sebou komunálne voľby a hlas ľudu je jasný. Výraznú prevahu v jednotlivých mestách a obciach majú nezávislí kandidáti. Smer stratil svoje pozície aj v krajských mestách ako je Žilina, Nitra či Košice. Rovnako aj počet poslancov za stranu Smer je takmer dvakrát menší ako v prípade nezávislých kandidátov. Zdá sa, že najsilnejšej ... viac »


Najkurióznejšie situácie vo voľbách: Zrušený Facebook, mylný výsledok či rekordér v Štrbe

Katarína Heneková, Michal Sýkora,
Foto

11.11.2018 21:58

BRATISLAVA - Manželka vystriedala manžela, neúspešný kandidát si radšej zrušil Facebook či predčasná rozlúčka s primátorským úradom. Sobotňajšie komunálne voľby priniesli viacero zaujímavých udalostí na celom Slovensku. viac »


Prvé reakcie koaličných lídrov po prehre vo veľkých mestách! Zmena volieb, útok na médiá a opozíciu

Koalícia zhodnotila komunálne voľby.
Foto

11.11.2018 21:57

BRATISLAVA - Komunálne voľby sú za nami a známe sú zatiaľ neoficiálne výsledky. Podľa nich stratil Smer primátorov v kľúčových mestách. V Bratislave zvíťazil Matúš Vallo, v Nitre porazil dlhoročného primátora Jozefa Dvonča Marek Hattas, v Žiline vyhral Peter Fiabáne a Jana Vaľová prišla o mandát v Humennom. Ľudia si zvolili nezávislých kandidátov. Podľa ... viac »


Chren o zvolení: Je to obrovský pocit zodpovednosti a záväzku, priznal nový starosta Ružinova

Chren o zvolení: Je

11.11.2018 20:10

BRATISLAVA – Na čele bratislavského Ružinova nastane po rokoch zmena. Končiaceho starostu Dušana Pekára (KDH) nahradí po dvoch volebných obdobiach na poste šéfa ružinovskej samosprávy ekonóm, mestský a krajský poslanec Martin Chren (nezávislý). V sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách získal 34,21 percenta hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov ... viac »


Voľby v číslach: Najvyššia účasť bola v obci Chorváty, najnižšia na Luníku IX

Voľby v číslach: Najvyššia

11.11.2018 19:55

KOŠICE - Najviac voličov prišlo k urnám v obci Chorváty (obvod Košice-okolie), volilo tam 89,88 percenta voličov. Najnižšia účasť, len 19,44 percenta, bola na košickom Luníku IX. viac »


Hrčka: Petržalčanom by som rád odkázal, že ich nesklamem

Ján Hrčka

11.11.2018 19:35

BRATISLAVA – Bratislavskú Petržalku bude najbližšie štyri roky viesť momentálne ešte miestny a mestský poslanec Ján Hrčka (SaS, Nova, KDH, OKS a Sme rodina). Novým starostom najväčšej bratislavskej mestskej časti sa stal víťazstvom v sobotných (10. 11.) voľbách, v ktorých získal 32,68 percenta hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených ... viac »


Volebná účasť v Bratislave: Najvyššia bola v Čunove, najnižšia v Petržalke

Volebná účasť v Bratislave:

11.11.2018 19:05

BRATISLAVA - Najvyššiu účasť voličov v sobotných (10.11.) komunálnych voľbách v rámci Bratislavy zaznamenala mestská časť Čunovo, kde dosiahla účasť 72,86 percenta oprávnených voličov. Naopak, najmenšia bola v Petržalke, a to 34,59 percenta, vyplýva to z údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR. viac »


Na poste primátora mesta Pezinok nastane po rokoch zmena

Na poste primátora mesta

11.11.2018 18:50

PEZINOK – Na čele mesta Pezinok nastane po rokoch zmena. Dlhoročného primátora Olivera Solgu (nezávislý) nahradí urbanista Igor Hianik (Progresívne Slovensko, SaS, Spolu -občianska demokracia). V sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách získal 5268 hlasov, čo predstavuje 53,98 percenta z odovzdaných platných hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov ... viac »


Účasť, ktorá lámala rekordy: V tejto obci volilo takmer 90 percent voličov

Účasť, ktorá lámala rekordy:

11.11.2018 16:55

PEČEŇADY – Rekordnú účasť voličov zaznamenali v sobotu počas komunálnych volieb v Pečeňadoch v okrese Piešťany, kde sa o post starostu uchádzali Ladislav Boháčik a Juraj Blahuta (obaja nezávislí). Zo 490 oprávnených voličov ich prišlo voliť až 432, čo znamená až 88,16 – percentnú účasť. Obyvatelia jednej z najbohatších obcí na Slovensku vo voľbách uprednostnili ... viac »


Opozícia oslavuje výsledky volieb! Slováci ukázali, že majú plné zuby Smeru

Veronika Remišová, Miroslav Beblavý
Foto

11.11.2018 16:45

BRATISLAVA - Opozícia je s výsledkom volieb spokojná. Napriek tomu, že Ján Mrva ako kandidát OĽaNO, SaS, Sme rodina a KDH neuspel, líder liberálov pogratuloval Matúšovi Vallovi. Podľa viacerých opozičných politikov výsledky komunálnych volieb znamenajú jedno - ľudia majú Smeru plné zuby a chcú zmenu viac »


Najčítanejšie články