Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 26. február 2020. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Komunálne voľby 2018

Jeden z posledných PRIESKUMOV pred voľbami je vonku! Prináša poriadne prekvapenia

Foto
13.02.2020 12:52

BRATISLAVA - Jeden z posledných prieskumov je vonku. Agentúra Focus zverejnila výsledky prieskumu, podľa ktorého je na prvom mieste Smer. Najväčším prekvapením je druhé miesto, ktoré obsadilo hnutie OĽaNO. Matovič si polepšil o viac ako štyri percentá. Tretia je strana Mariana Kotlebu ĽSNS. viac »

Árpád Érsek bol ONLINE: Volebný líder strany Most-Híd odpovedal na viaceré otázky

Árpád Érsek

07.02.2020 09:13

BRATISLAVA - Most-Híd je jednou zo strán, ktoré zažilo zemetrasenie. Podľa aktuálnych prieskumov to vyzerá, že vo voľbách nepresiahnu hranicu piatich percent. Nič však pre nich nie je stratené a kampaň rozbehli vo veľkom. Lídrom kandidátky sa stal Árpád Érsek, ktorý vedie rezort dopravy a dočasne aj životného prostredia. Minister bol dnes online. Árpád ... viac »


Celebritná premiéra: Dyková s exotickým fešákom, Anička Táslerová s novým priateľom a... To je Mórovej dvojníčka?!

Celebritná premiéra: Dyková s
Foto

16.01.2020 09:00

BRATISLAVA - Vyzerá to tak, že film Príliš osobná známosť z pera Evity Urbaníkovej a pod producentskou taktovkou Petra Núñeza bude rovnakým hitom ako jeho predchodca Všetko alebo nič. Za sebou má už dve dôležité premiéry. Kým úplne prvý raz bola snímka uvedená v luxusnom tatranskom hoteli, druhá premiéra sa v utorok večer konala v Bratislave a určená ... viac »


VOĽBY 2020 Chcete voliť zo zahraničia? Máte poslednú šancu! MAPA Odovzdať svoj hlas chce rekordný počet Slovákov

VOĽBY 2020 Chcete voliť

09.01.2020 08:25

BRATISLAVA – Voľby sa blížia a politické strany už začali kampaň. O necelé dva mesiace pristúpime k urnám a rozhodneme o budúcej vláde. Pokiaľ však nebudete môcť voliť doma, máte aj inú možnosť. Týka sa to Slovákov, ktorí žijú v zahraničí a počas volieb nebudú môcť voliť na Slovensku. Slováci majú čas požiadať o voľbu zo zahraničia do zajtra. viac »


PRIESKUM Politické zemetrasenie! SaS padla pod magickú hranicu, hrozí povolebná kríza

Ľubomír Galko a Richard
Foto

21.11.2019 10:37

BRATISLAVA - Pokiaľ by sa voľby konali tento týždeň, vyhral by ich Smer s 19,1 percentami. Za nimi by nasledovala koalícia PS/SPOLU a ĽSNS. Najväčší prepad zaznamenali strany SaS a Most-Híd. Vychádza to z najnovšieho prieskumu agentúry MVK. Z výsledkov prieskumu vyplýva, že by po voľbách nastala patová situácia a koalícia by sa vytvárala veľmi ťažko. viac »


Volebné šialenstvo sa ani zďaleka nekončí: Vo viac ako 20 obciach sa konajú doplňujúce voľby

Volič vhadzuje hlasovací lístok

21.09.2019 07:45

BRATISLAVA - Obyvatelia 24 miest a obcí si v sobotu opäť volia primátora, starostov či komunálnych poslancov. Konajú sa v nich doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí. Volebné miestnosti sú otvorené od 7.00 h, voliči môžu hlasovať do 22.00 h. viac »


Na svete je ďalší PRIESKUM: Opozícia by mala najtesnejšiu väčšinu, zvládli by to aj bez Kollára

Na svete je ďalší

05.09.2019 15:50

BRATISLAVA - Uplynul len jeden deň a už je tu ďalší prieskum politických strán. Tentokrát ho vypracovala agentúra AKO. Výsledky prieskumu sú však podstatne odlišné oproti včerajšku. Na treťom mieste sa už teda neumiestnili kresťanskí demokrati ale opäť kotlebovci. viac »


Nový prieskum poriadne zamiešal kartami: PS-Spolu padá, Kiska rastie

Nový prieskum poriadne zamiešal

04.09.2019 13:40

BRATISLAVA - Najviac ľudí by stále volilo Smer-SD, konkrétne 20,7 percenta. Na druhom mieste by bola koalícia PS/Spolu so ziskom 13,3 percenta pred Kresťanskodemokratickým hnutím (9,4 percenta). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra MVK v dňoch 12. augusta až 20. augusta na vzorke 1 075 respondentov, ktorá bola reprezentatívna ... viac »


Mimoriadna situácia v SaS. Sulík čelí vzbure kvôli voľbe predsedu, protikandidáta však nemá

Mimoriadna situácia v SaS.

30.08.2019 14:00

BRATISLAVA – Len pár dní pred mimoriadnym kongresom čelí šéf SaS vnútrostraníckej roztržke. Podľa informácií Glob.sk sa do Richarda Sulíka otvorene pustila poslankyňa Natália Blahová. Tá “kope” v strane za krídlo, ktoré reprezentuje Ľubomír Galko. Svojmu straníckemu šéfovi adresovala list, v ktorom kritizujú jeho posledné kroky. Pod vyhlásením sú podpísaní ... viac »


V zadlženej obci Ondavka opäť nikto nekandiduje: Začne sa proces jej pričlenenia k susedom

V 40 obciach a

13.04.2019 15:20

ONDAVKA- Malá obec Ondavka v okrese Bardejov ostáva dlhodobo bez starostu aj miestnych poslancov. Ani v sobotňajších doplňovacích voľbách o tieto funkcie v zadlženej obci nikto neprejavil záujem. viac »


Slováci, POZOR: Volebné šialenstvo sa nekončí, v sobotu sa konajú doplňujúce komunálne voľby

V 40 obciach a
Foto

13.04.2019 07:25

BRATISLAVA - V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu konajú doplňujúce komunálne voľby. Voliči si budú od 7.00 do 22.00 h vyberať 17 starostov obcí a 56 poslancov obecných alebo mestských zastupiteľstiev. V piatich obciach budú voliť zároveň starostu aj zastupiteľstvo. viac »


Nečakaný zvrat vo Fekišovciach: Po trapase s VIDEOM starostky sa začali diať veľké veci

Nečakaný zvrat vo Fekišovciach:
Foto

17.01.2019 10:31

FEKIŠOVCE - Vzbura vo Fekišovciach? Zdá sa, že poslanci si nedali skákať po hlave. Štyria z piatich poslancov sa vzdali mandátu, pretože sa nevedeli dohodnúť s dlhoročnou starostkou Miloslavou Fedorovou. Dôvodom zloženia mandátu je fakt, že starostka s nimi odmietla komunikovať. viac »


Nekompromisné rozhodnutie Ústavného súdu: Voľby starostu v tejto obci sú neplatné

Nekompromisné rozhodnutie Ústavného súdu:

16.01.2019 19:25

KOŠICE – Ústavný súd (ÚS) SR v stredu rozhodoval o viacerých sťažnostiach na neústavnosť a nezákonnosť komunálnych volieb, ktoré sa konali 10. novembra 2018. Za neplatné vyhlásil voľby starostu obce Žehňa a zrušil výsledok volieb starostu v obci Lysica. viac »


Ústavný súd vyhlásil novembrové voľby primátora Nemšovej za neplatné

Ilustračné foto.

09.01.2019 20:47

KOŠICE - Voľby primátora Nemšovej v okrese Trenčín, ktoré sa konali vlani 10. novembra, sú neplatné. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd (ÚS) SR. viac »


Ústavný súd rozhodol: Voľby na starostu obce Jánovce sú neplatné

Ústavný súd SR

13.12.2018 13:30

KOŠICE – Voľby starostu obce Jánovce v okrese Poprad, ktoré sa konali 10. novembra, sú neplatné. Rozhodol o tom v stredu (12.12.) Ústavný súd (ÚS) SR. viac »


Primátor Nitry Hattas neplánuje na radnici personálne čistky

Marek Hattas

03.12.2018 13:55

NITRA – Nový nitriansky primátor Marek Hattas neplánuje na mestskom úrade žiadne personálne čistky. Uviedol to krátko po tom, ako zložil slávnostný sľub a ujal sa svojej funkcie. viac »


Ústavný súd obdržal podnet: Týka sa anulácie volieb na post primátora Bratislavy

Matúš Vallo

02.12.2018 15:45

KOŠICE/BRATISLAVA – Do Kancelárie Ústavného súdu SR v Košiciach bol 16. novembra doručený podnet na anuláciu tohtoročných komunálnych volieb na post primátora Bratislavy. Zo zverejneného podnetu nie je známe, kto ho poslal, keďže jeho meno je zakryté. viac »


Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov

Budú sa preverovať výsledky

28.11.2018 11:00

NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom. viac »


Kandidát na primátora Hlohovca napadol voľby, prehral len o 32 hlasov

Oliver Pestún

27.11.2018 13:15

HLOHOVEC – Výsledok volieb primátora v Hlohovci napadol na Ústavnom súde SR kandidát Oliver Pestún, ktorý získal len o 32 hlasov menej ako zvolený primátor Miroslav Kollár. Vyplýva to zo zverejnenej ústavnej sťažnosti. viac »


V obci pri Piešťanoch žiada skupina kandidátov vyhlásiť voľby za neplatné

V obci pri Piešťanoch

20.11.2018 20:20

PEČEŇADY - Na Ústavný súd SR sa v utorok obrátila so sťažnosťou o neústavnosti a nezákonnosti volieb do obecného zastupiteľstva v obci Pečeňady v okrese Piešťany skupina kandidátov na poslancov. S poukázaním na účelové zvýšenie počtu voličov v obci tesne pred ich konaním 10. novembra žiadajú vyhlásiť voľby za neplatné. viac »


Rozhovor s novým primátorom Nitry: Marek Hattas tvrdí, že mesto zaspalo na každom fronte

Marek Hattas
Foto

20.11.2018 05:55

NITRA - Tohtoročné komunálne voľby sa končili mnohými prekvapeniami. Jedným z najväčších bola porážka dlhoročného primátora Nitry Jozefa Dvonča. Toho v primátorskom kresle po 12 rokoch nahradí 31-ročný Marek Hattas. Svoje prvé kroky na čele mesta poskytol v rozhovore pre topky.sk viac »


Najčítanejšie články