Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Jesenné spojené voľby sa už blížia: Otvorených má byť vyše 6-tisíc volebných miestností

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA – V rámci jesenných spojených volieb do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov má byť otvorených 6010 volebných miestností. Voľby sa uskutočnia 29. októbra od 7.00 do 20.00 h. Ak to miestne podmienky vyžadujú, starosta obce môže určiť začiatok hlasovania najviac o dve hodiny skôr. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.


"Spolu bude vytvorených 6010 volebných okrskov. Fungovať bude 49 okresných volebných komisií a osem obvodných volebných komisií," priblížil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Prvé zasadanie okrskových, okresných a obvodných volebných komisií sa uskutoční najneskôr do 5. októbra.

Ministerstvo zopakovalo, že voľby orgánov samosprávy obcí nebudú v piatich obciach. Dôvodom je, že sa nikto neuchádza ani o stoličku starostu a ani o funkciu obecného poslanca. "Ide o obce Ratkovo, Michalková, Brezovec, Pongrácovce a Jakušovce. Aj v týchto obciach však budú môcť ísť občania tento deň k volebným urnám,  hlasovať budú môcť do orgánov samosprávnych krajov," dodali z ministerstva.

V ďalších šiestich obciach nebudú občania voliť starostu, budú si vyberať len spomedzi kandidátov do obecného zastupiteľstva. "Kandidátna listina pre voľby starostu obce nebola podaná v obciach: Domadice, Moškovec, Harakovce, Šarišské Bohdanovce, Starina a Dobroslava," podotkli s tým, že v 25 obciach je nižší počet  kandidátov pre voľby do obecného zastupiteľstva, ako má byť zvolený.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články