Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Tragická nehoda v okrese Gelnica: O život prišiel iba 26-ročný vodič

Tragická nehoda
Tragická nehoda
Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj
07.07.2021 11:38

KOŠICE – Dvadsaťšesťročný vodič prišiel o život pri dopravnej nehode za obcou Švedlár v okrese Gelnica, ku ktorej došlo v utorok (6. 7.) pred 20.00 h. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Jana Mésarová.


Vodič z okresu Košice-okolie na osobnom aute smeroval z Gelnice do obce Nálepkovo. „Pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, a prešiel vozidlom do protismernej časti cesty,“ spresnila s tým, že následne prešiel na trávnatú časť, kde narazil do trávnatej časti a kameňa.

Tragická nehoda
Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj

„Vozidlo sa potom pravdepodobne prevrátilo cez strechu a skončilo v lesnom poraste. Pri rotácii vozidla vodiča pravdepodobne vymrštilo z auta,“ uviedla Mésarová. Spolujazdkyňa, ktorá v čase nehody sedela na sedadle vedľa vodiča, zranenia neutrpela. To, či vodič pred jazdou požil alkoholické nápoje, bude zisťované pri pitve. Škodu na aute odhadli približne na 2000 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala Mésarová.

Tragická nehoda
Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj

Tragická nehoda
Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj

 


Galéria

Tragická nehoda Tragická nehoda Tragická nehoda Tragická nehoda

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články