Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Odborníci o vývoji pandémie: Testovanie nás zruinuje! V boji s KORONAVÍRUSOM máme len štyri možnosti

Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
15.04.2021 23:58

BRATISLAVA - Odborníci z Dáta bez pátosu prinášajú čísla vývoja pandémie na dennej báze. K dnešnému dňu evidujú vyše 13-tisíc úmrtí "s covidom" a "na covid". Slovensko sa tak radí medzi TOP 3 v počte úmrtí na milión obyvateľov.


Aj odborníci z Dáta bez pátosu sa už dostali do nemilosti u bývalého premiéra Igora Matoviča. Pravidelne zverejňujú čísla a pokrok v boji s pandémiou koronavírusu. Často kritizujú to, že nemáme dostatočné informácie. 

KORONAVÍRUS Varovanie pred nebezpečenstvom: Chcete ísť na dovolenku? Toto nikdy nerobte!

"My chceme prinášať dáta a ak by sme vedeli ovplyvniť uvažovanie vedenia boja s pandémiou, tak budeme radi. Tí, ktorí potrebujú oddych, uvoľnenie a konečne návrat k normálnej práci sú zdravotníci: všetci pred, v a aj "za" nemocnicou, poliklinikou. V celej pandémii manažujeme jediné: nedostatok lôžok pre potencionálnych pacientov. A jedine kvôli tomuto sa obmedzujeme, potrebujeme, aby počty klesli a vrátili sme sa k normálnemu "životu s vírusom". Nie, bez neho to nepôjde. "S"," vysvetlili v príspevku na sociálnej sieti. 

Slovensko aktuálne eviduje 13010 úmrtí s covidom a na covid. Podľa výpočtov je to 2407 úmrtí na jeden mlión obyvateľov. Podľa analytikov sa tak radíme medzi TOP3 krajiny v počte úmrtí na milión obyvateľov. 

13000ÚMRTÍ My chceme prinášať dáta a ak by sme vedeli ovplyvniť uvažovanie vedenia boja s...

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Štvrtok 15. apríla 2021

"Ak budete zvažovať, ako tú pandémiu prežiť, tak sú len 4 možnosti:

  1. Máte prirodzené protilátky získané rokmi a ste OK
  2. Hodláte byť izolovaní aj ďalšie 2 roky v lockdowne, Vaša voľba
  3. Dáte sa slobodne očkovať preferovanou vakcínou - už sú (nevie sa, koľko to vydrží, asi bude treba opakovane)
  4. Prekonáte infikovanie, poťažmo príznaky, možno hospitalizáciu a získate na určitý čas protilátky, potom to isté opakovane (nevie sa ako často a kedy)," odkazujú analytici. "Nie, testovanie nás nezachráni. Testovanie nás postupne zruinuje," dodávajú. 

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články