Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Poslanecké grémium má zajtra rozhodnúť o prerušení 16. schôdze Národnej rady

Na snímke 16. schôdza parlamentu v Bratislave v stredu 21. októbra 2020
Na snímke 16. schôdza parlamentu v Bratislave v stredu 21. októbra 2020
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
26.10.2020 17:11

BRATISLAVA - O prerušení 16. schôdze Národnej rady (NR) SR majú poslanci rozhodnúť na poslaneckom grémiu v utorok (27. 10.) ráno. Uviedla to riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová. Schôdza by sa mala prerušiť do utorka 3. novembra. Dôvodom má byť riziko nákazy novým koronavírusom. Viacerí poslanci sú totiž v karanténe, preto nemusí byť parlament uznášaniaschopný. Vedením parlamentu je poverený podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽANO).


Vzhľadom na pozitívny výsledok testu poslanca zo Sme rodina, ako aj Smeru-SD, majú byť oba poslanecké kluby v karanténe. Okrem toho majú pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 viacerí poslanci z ĽSNS a tiež poslanec za OĽANO.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V pondelok sa zároveň konalo testovanie poslancov antigénovými testami v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. Organizovala ho Kancelária NR SR. Otestovať sa mohli prísť tí poslanci, ktorí tak neurobili v piatok (23. 10.).

Grendel je poverený vedením NR SR po tom, čo mal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v sobotu (24. 10.) vážnu autonehodu. Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala. Stav šéfa parlamentu je stabilizovaný, pričom má zlomený druhý krčný stavec a má podstúpiť operáciu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články