Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Pellegrini na FOTO ako Agent 007: Drsné reakcie! Ľudia mali zmiešané pocity

Premiér sa nachvíľu zahral na špeciálneho agenta 007
Premiér sa nachvíľu zahral na špeciálneho agenta 007
Zdroj: SITA/Jana Birošová, Facebook/Peter Pellegrini
04.01.2020 07:00

BRATISLAVA - Slovenský premiér Peter Pellegrini sa ešte počas posledného dňa roku 2019 rozhodol na sociálnu sieť zavesiť fotografiu seba ako slávneho agenta Jamesa Bonda s jemu vlastným označením 007. Reakcie na fotografiu na seba nenechali dlho čakať a mlčaním nevyčnievala ani opozičná politická spoločnosť.


Fotografiu premiér uvádza ako zábavnú a voľne ju spojil so silvestrovským prianím do nového roku. "Priatelia, želám vám všetkým zábavného Silvestra a do nového roka vstúpte tou správnou nohou," napísal Pellegrini k fotografii.

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini

Reakcie boli rôzne

S reakciami sa doslova roztrhlo vrece a pod fotografiou sa množili komentáre. Niektorým sa však nepáčilo Pellegriniho načasovanie. Len deň pred Silvestrom sa totiž uskutočnilo sledované súdne konanie so Zoltánom Andruskóom, ktorého v pondelok odsúdili na 15 rokov väzenia kvôli vražde novinára Jána Kuciaka. Toho vo vlastnom dome zastrelili aj s jeho snúbenicou vo febrúari roku 2018.

"Čo tým chcel "básnik" povedať?" či "Úplný nedostatok vkusu,". Aj to su jedny z mála reakcií na fotografiu Pellegriniho ako Jamesa Bonda.

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook

V komentároch nezaznela len kritika.

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook

Pridal sa aj opozičný Miroslav Kollár, ktorý kandiduje za stranu Za ľudí. Kollár pôsobí ako primátor mesta Hlohovec. Ten je doslova sklamaný z komunikácie, ktorú premiér na Silvestra zvolil. "Blahoželám k "skvelému" komunikačnému nápadu," dodal sarkasticky Kollár.

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook

Blahová hovorí o stupídnom žarte

Podstatne kritickejšia bola poslankyňa Natália Blahová z Demokratickej strany. "Zmysel pre humor je nadanie, ktorému sa nedá naučiť. Premiérovi Pellegrinimu môžeme okrem iných neschopností pričítať aj túto," píše Blahová, ktorá zverejnenie fotografie vníma ako "stupídne žarty premiéra". "Deň po tom, čo bol odsúdený za vraždu novinára a jeho partnerky prvý vinník, člen štátomafie sa nechá vidieť s revolverom v ruke," pokračuje Blahová v kritike.

Pellegrini na FOTO ako
Zdroj: Facebook/Natália Blahová


Galéria

Premiér sa nachvíľu zahral

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články