°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Lukáša (†18) zasiahla elektrina, smutná správa pred sviatkami: Svoj boj prehral, rodičia sú zdrvení

Tragická smrť stredoškoláka.
Tragická smrť stredoškoláka.
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk/Tvnoviny.sk
23.12.2019 16:00

NOVÉ ZÁMKY – Stredoškolák Lukáš, ktorého počas vyučovania zasiahla elektrina, zomrel. Svoj boj o život prehral v nedeľu. Nešťastím sa od začiatku zaoberá polícia aj inšpektorát práce.


Osemnásťročný chlapec skončil v novozámockej nemocnici po tom, ako ho na hodine elektrického merania zasiahol elektrický prúd. Nešťastie sa stalo na začiatku decembra. Žiaci vtedy v laboratóriu pracovali so zariadením pod napätím 380 voltov.

Úraz žiaka na elektrotechnickej
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Lukáš po viac než dvoch týždňoch prehral súboj so smrťou. V nedeľu (22. 12.) zomrel. Informáciu priniesla televízia Markíza, ktorej to to potvrdil zdroj blízky nemocnici. „Budúci maturant mal mozgovú smrť už dlhý čas,“ uviedol portál tvnoviny.sk.

Súvisiaci článok: Maturant Lukáš leží v umelom spánku: FOTO Na hodine ho zasiahol elektrický prúd, zo slov jeho otca mrazí

Incident sa udial na elektrotechnickej strednej priemyselnej škole v Nových Zámkoch. Študenti mali pod dozorom pedagóga vykonávať merania na wattmetri. Lukáš sa pri tom dotkol nechránených častí svoriek.

Úraz žiaka na elektrotechnickej
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Nešťastnou udalosťou sa od začiatku zaoberá polícia aj inšpektorát práce. „Okolnosti prípadu polícia vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví,“ informovala v tom čase krajská hovorkyňa polície Renáta Čuháková.

Úraz žiaka na elektrotechnickej
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

„V súčasnosti možno hovoriť o fatálnom zlyhaní, neboli vykonané opatrenia zamedzujúce dotyku osôb so živými nechránenými časťami pod napätím, respektíve neboli používané a dokonca ani pridelené účinné osobné ochranné pracovné prostriedky,“ povedal v úvode decembra hlavný inšpektor práce Nitra Róbert Bulla.


Galéria

Tragická smrť stredoškoláka. Úraz žiaka na elektrotechnickej Úraz žiaka na elektrotechnickej Úraz žiaka na elektrotechnickej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články