c Kvízy - otestujte sa v našich logických aj zábavných kvízoch | Topky.sk
Streda, 22. marec 2023. Meniny má Beňadik, Benedikt, zajtra Adrián.

Kvízy

KVÍZ Bez nej nikto neprežije: Vyskúšajte, čo viete o VODE!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

Práve dnes - 22. marca je Svetový deň vody. Pri tejto príležitosti sme si pre vás prichystali zaujímavý kvíz. Trúfate si zistiť, aké máte vedomosti o vode? (Aktualizované 22.3 o 10:23). viac »

Vráťme sa späť do autoškoly: Ak zvládnete tento KVÍZ, tak ste skutočne motoristickí machri!

Vráťme sa späť do

01.10.2022 20:00

BRATISLAVA - Jazdíte už roky, máte vodičák len krátko alebo sa naň ešte len chystáte? Týchto desať otázok vám napovie, ako na tom s pravidlami ste. Dva "chytáky" zvládnu naozaj len machri! viac »


Euro je už roky naším platidlom: Tento KVÍZ vás preverí v tom, aké meny mu predchádzali!

Euro je už roky

26.09.2022 05:56

BRATISLAVA/BRUSEL - Krajiny Eurozóny sú už dnes pomerne rozvetvené a už v priebehu dneška sa v nich jednotne platí menou euro. Slovensko nie je žiadnou výnimkou, pretože už pár rokov využívame menu euro vo svojom dennom živote. Či už ide o nákupy, prepočty účtov či ekonomiku. Viete však to, akými menami sa v jednotlivých krajinách Eurozóny platilo ... viac »


KVÍZ, pri ktorom sa zapotia hlavne muži: Spoznávate tieto známe KVETY len podľa obrázka?

KVÍZ, pri ktorom sa

25.09.2022 00:01

BRATISLAVA - Toto obdobie je ako stvorené na prechádzky. Či už bývate v meste alebo na dedine, určite sa sem tam objavia záhrady a balkóny, ktoré žiaria rôznymi farbami. Niektoré kvety rastú aj nadivoko v prírode a vydržia aj do jesene. Ľudia ich jednoducho milujú. Z nespočetne veľa druhov si ich vyberáme na základe farby alebo vône. Vedeli by ste ... viac »


KVÍZ pre milovníkov prírody: 10 rozkošných zvierat, ktoré spozná málokto

KVÍZ pre milovníkov prírody:

22.09.2022 10:59

Mnohé zvieratá vedia pomenovať už malé deti. Na svete však žijú aj také, ktoré sa do rozprávkových knižiek nedostali, hoci sú nemenej zaujímavé či roztomilé, o čom svedčí aj ich popularita v domovských krajinách a zoologických krajinách. Ktoré z týchto unikátnych živočíchov dokážete pomenovať? viac »


Hlava vo vlaku, aj Nočný vrah: KVÍZ Poznáte najbrutálnejšie kriminálne prípady na Slovensku? Otestujte sa!

Hlava vo vlaku, aj

18.09.2022 12:00

BRTAISLAVA - Podcasty a seriály o brutálnych vrahoch na Slovensku naberajú na popularite. Len nedávno zomrel asi najbrutálnejší sériový vrah Onrej Rigo a niekoľko ďalších si dodnes odpykáva doživotie. Orientujete sa v slovenských kriminálnych prípadoch? Otestujte sa v našom kvíze. viac »


KVÍZ Nie je to pravda, ale mohla by byť... Konšpirácie neobišli ani smrť Alžbety II.! Poznáte šialené teórie?

KVÍZ Nie je to

15.09.2022 07:57

BRATISLAVA - Slováci sú na popredných miestach v náchylnosti veriť konšpiráciám. Tie neobišli ani smrť britskej kráľovnej Alžbety II. Otestujte sa v našom kvíze, či rozoznáte lož od pravdy. viac »


KVÍZ Svet si pripomína najväčší teroristický útok: Koľko toho viete o 11. septembri?

KVÍZ Svet si pripomína

11.09.2022 18:59

BRATISLAVA - Teroristické útoky z 11. septembra otriasli celý svetom. Dovtedy nikto neveril, že niečo také sa môže stať. Zábery z pádu Dvojičiek dodnes otriasajú všetkými. Odvtedy už nič nebolo rovnaké a svet sa zmenil. Koľko toho o útokoch viete? viac »


KVÍZ pre milovníkov prírody: 10 rozkošných zvierat, ktoré spozná málokto

KVÍZ pre milovníkov prírody:

11.09.2022 12:00

Mnohé zvieratá vedia pomenovať už malé deti, na svete však žijú aj také, ktoré sa do rozprávkových knižiek nedostali. Sú však nemenej zaujímavé či roztomilé, o čom svedčí aj ich popularita v domovských krajinách či zoologických krajinách po celom svete. Ktoré z týchto unikátnych živočíchov dokážete pomenovať? viac »


Vyznáte sa v poskytovaní prvej pomoci? Tento KVÍZ preverí vaše zručnosti v napätých situáciách!

Vyznáte sa v poskytovaní

10.09.2022 20:00

BRATISLAVA - Pre niektorých je to už poriadne dávno, čo na skúške z autoškoly absolvovali jednu zo svojich prvých skúseností s poskytovaním prvej pomoci. Testy na túto tému nie je nikdy na škodu si zopakovať, a preto vám na Svetový deň prvej pomoci prinášame kvíz na túto tému. Prejdete ním? viac »


LEGENDÁRNE výroky politikov: Uhádnete, kto je autorom týchto? Otestujte sa v našom KVÍZE

Romana Tabak
Foto

02.09.2022 20:00

BRATISLAVA - Aj politici sú len ľudia, no napriek tomu, by si mali dávať väčší pozor na to, čo vyslovia na verejnosti. Koniec koncov, na to majú aj mediálnych poradcov. No naša politika je bohatá na legendárne výroky, ktoré sa zapísali do dejín internetu. Otestujte sa, či si pamätáte, ktorý politik vyslovil konkrétny výrok. viac »


Od Slovenského národného povstania uplynulo 78 rokov: Čo oňom viete? Otestujte sa v našom KVÍZE!

Od Slovenského národného povstania

29.08.2022 00:01

BRATISLAVA - Pred 78. rokmi vypuklo Slovenské národné povstanie. Osviežte si vedomosti v našom kvíze a zistite, ako dobre si pamätáte významné dejiny Slovenska. viac »


Invázia do Československa: Pamätáte si udalosti z roku 1968? KVÍZ preverí vaše vedomosti

Okupácia Československa vojskami Varšavskej

23.08.2022 00:01

BRATISLAVA - Už 54 rokov uplynulo odvtedy, čo 21. augusta 1968 vstúpili na územie Československa vojaci Sovietskeho zväzu. Čo viete o týchto udalostiach? Spravte si kvíz a preverte si vaše vedomosti. viac »


KVÍZ o postavičkách z animovaných filmov a seriálov: Uhádnete ich všetky?

KVÍZ o postavičkách z

11.08.2022 17:30

BRATISLAVA - Poznáte ten pocit, keď si potrebujete sadnúť k telke a len tak vypnúť? Ideálnym lákadlom je zapnúť si animovaný film alebo seriál. Americký humor síce nie je pre každého to pravé orechové, ale dá sa pri ňom skvele odreagovať. A ak už máte deti, je to o dôvod viac, prečo si zapnúť animák. Ako dobre poznáte jeho postavičky? viac »


KVÍZ len pre skutočných znalcov: Spoznávate pizze podľa ich talianskeho názvu?

KVÍZ len pre skutočných

05.08.2022 17:30

BRATISLAVA - Viete o tom, že ako prví prišli s pizzou Gréci? Bolo to síce len okrúhle cesto s takmer žiadnou oblohou, ale i tak im patrí zaslúžené prvenstvo. Pizzu, ako ju poznáme dnes, však vymysleli Taliani. Práve oni ju vyšperkovali rôznymi kombináciami. Originálnych talianskych názvov existujú stovky, no my sme si pre vás vybrali 15. Dokážete ich uhádnuť podľa obrázka? viac »


Patríte medzi milovníkov kníh, ktoré boli aj sfilmované? Tento KVÍZ je potom pre vás ako stvorený

Patríte medzi milovníkov kníh,

02.08.2022 12:15

BRATISLAVA - Máte radi knihy a filmy? Tento kvíz obsahuje otázky, v ktorých sa budeme pýtať na najznámejšie diela, ktoré sa dostali aj na filmové plátno. Nemusíte byť teda len milovníkom kníh. O týchto dielach a autoroch ste už určite počuli. viac »


KVÍZ o hlavných mestách sveta: Ak poznáte aspoň polovicu, klobúk dole

KVÍZ o hlavných mestách

31.07.2022 12:00

Podľa oficiálnych údajov je dnes na svete 195 krajín a takmer každá z nich má svoje hlavné mesto. Ak radi objavujete svet, či už na vlastné oči, alebo len prstom po mape, preverte si svoje znalosti v našom kvíze. Upozorňujeme, že priložené fotografie sú len ilustračné a nemusia zobrazovať správnu odpoveď. viac »


KVÍZ o hviezdnom Davidovi Hasselhoffovi: Ako dobre tohto FRAJERA poznáte?!

David Hasselhoff

17.07.2022 20:00

LOS ANGELES - David Hasselhoff, ktorý oslávil 70. narodeniny, sa svojho času tešil veľkej popularite. Nečudo, ako plavčík v legendárnom seriáli Baywatch ohúril mnohé ženy. Ako dobre tohto umelca poznáte? Overte si svoje znalosti v našom kvíze! viac »


Viete, čo si na dovolenke objednávate? KVÍZ odhalí, ako dobre poznáte cudzokrajné jedlá

Vietnamské jedlo

17.07.2022 15:00

BRATISLAVA – Leto je čas, kedy cestujeme viac. Aj tí, ktorí počas roka zostávajú na Slovensku, práve v týchto týždňoch mieria do zahraničia, aby si oddýchli v exotickejších krajinách pri mori. K tomu neodmysliteľne patrí aj ochutnávanie iných jedál, na aké sme zvyknutí doma a mnohí si doprajú aj exotickejšie pokrmy. Občas však môžu po príchode čašníka... viac »


Ako dobre poznáte krásy Slovenska? Otestujte sa v našom KVÍZE

Ako dobre poznáte krásy

10.07.2022 17:30

BRATISLAVA - Slovensko má rozhodne turistom čo ponúknuť. Okrem miest nabitých históriou je tu aj množstvo prírodných pamiatok, z ktorých je nejedna zapísaná vo Svetovom dedičstve UNESCO. Vybrali sme pre vás niekoľko otázok, pomocou ktorých môžete otestovať, ako dobre poznáte našu vlasť. viac »


Super KVÍZ o hercovi Tomovi Hanksovi: Pre hlupáka každý hlúpy! No čo, zvládnete to?

Tom Hanks

09.07.2022 18:30

OAKLAND - Okrem toho, že má výnimočné herecké nadanie, je aj veľký športový fanúšik a už dlho trpí na vážne ochorenie. Od detstva bolo podľa jeho vysnívanej práce jasné, že ho čaká žiarivá budúcnosť. Jeden z najlepších a najobľúbenejších umelcov sveta - Tom Hanks dnes oslavuje 66. narodeniny. Poďte si s nami spraviť kvíz, ktorý zvládnu len jeho najvernejší fanúšikovia. viac »


Najčítanejšie články